X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
expose premiera Mateusza Morawieckiego

Premier Morawiecki: Przemoc domowa jest niedopuszczalna

„Walka z przemocą w rodzinie będzie jednym z priorytetów rządu” - powiedział po pierwszym posiedzeniu rządu w funkcji premiera Mateusz Morawiecki. Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów zajmowała się projektem zaostrzającym kary dla sprawców przemocy rodzinnej i kwestią uszczelnienia kontroli transportu. O dzisiejszym posiedzeniu Rady Ministrów mówiła w audycji Północ-Południe rzeczniczka min. rządu Joanna Kopcińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS Mateusz Morawiecki expose premiera Mateusza Morawieckiego

„Mateusz Morawiecki politykiem unikalnym”

- Przed Mateuszem Morawieckim stoi gigantyczna przyszłość jeżeli nie zacznie popełniać błędów. Jarosław Kaczyński znalazł człowieka, którego nie musi ręcznie sterować – stwierdził w Debacie Polskiego Radia 24 dr Ryszard Żółtaniecki z Collegium Civitas. Gośćmi audycji byli także politolog dr Andrzej Anusz (UKSW) i ekonomista Sławomir Horbaczewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość premier expose premiera Mateusza Morawieckiego Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Rada Dialogu Społecznego. Oczekiwania wobec nowego rządu

Przedstawiając złożenia swojej polityki w expose premier Morawiecki mówił o roli Rady Dialogu Społecznego jako platformy wypracowywania porozumień i propozycji legislacyjnych. Czy to może oznaczać nową jakość współpracy z rządem? Gośćmi audycji Kapitał i Praca byli: Zbigniew Żurek z BCC i Sebastian Koćwin przewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Opolu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rada Dialogu Społecznego Mateusz Morawiecki expose premiera Mateusza Morawieckiego gospodarka polska

Morawiecki: węgiel jest podstawą naszej energetyki

Premier Mateusz Morawiecki w expose podkreślił, że węgiel jest podstawą naszej energetyki. Dodał, że nie chcemy i nie możemy z niego rezygnować. Według niego, to ważne dla Śląska, Zagłębia i Polski. Powiedział, że reformy w tej branży planowane są długofalowo, a województwo śląskie staje się, obok przemysłu górniczego, zagłębiem nowych technologii. O polskiej energetyce według premiera Morawieckiego mówił Polskim Radiu 24 Bartłomiej Sawicki, wicenaczelny portalu BiznesAlert.pl
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier expose premiera Mateusza Morawieckiego węgiel energetyka Śląsk

Rewolucja techniczna? Jedynie z udziałem Polski

Elektormobilność to zdaniem wielu ekspertów przyszłość motoryzacji. Jak podkreślił zaś w expose premier Morawiecki, jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej, która będzie oznaczać nowe rozdanie w gospodarce światowej i nie powinna odbywać się bez udziału Polski. Co może się zmienić w tej dziedzinie? Gościem Polskiego Radia 24 był Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki vat samochody elektryczne premier expose premiera Mateusza Morawieckiego

Po expose premiera. Jak dokonać skoku cywilizacyjnego?

We wtorek premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie swoje expose, a następnie tego dnia Sejm udzielił jego rządowi wotum zaufania. Za udzieleniem wotum zaufania zagłosowało 243 posłów, przeciw było 192, nikt nie wstrzymał się od głosu. O rządzie Mateusza Morawieckiego mówili w audycji Debata Dnia Piotr Nisztor („Gazeta Polska Codziennie”) i Jarosław Włodarczyk (prezes Press Club Polska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki expose premiera Mateusza Morawieckiego

„Mateusz Morawiecki gwarantuje uporządkowanie w gospodarce”

Podczas expose nowego premiera słowo Polska zostało wymienione aż 147, a słowo gospodarka - 40 razy. To potwierdza, że patriotyzm gospodarczy jest bardzo istotny dla premiera – powiedział ekonomista Sławomir Horbaczewski, który był gościem Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Beata Szydło PiS Prawo i Sprawiedliwość expose premiera Mateusza Morawieckiego służba zdrowia Konstanty Radziwiłł

Ryszard Czarnecki: to było świetne expose

– To było świetne expose. Wystąpienie człowieka, który nie tylko zna się na gospodarce, ale także na historii swojego kraju – mówił w audycji 24 Pytania-Rozmowa Poranka Ryszard Czarnecki, europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości. Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie swoje inauguracyjne przemówienie programowe, a jego rząd otrzymał wotum zaufania.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość expose premiera Mateusza Morawieckiego historia Polski

Priorytety rządu Mateusza Morawieckiego. Komentarze

Rozwój gospodarczy państwa, przy jednoczesnej kontynuacji programów prospołecznych i pamięci o historii narodu. To główne przesłanie expose wygłoszonego w Sejmie przez Mateusza Morawieckiego. Czy idee zawarte w przemówieniu premiera można pogodzić? O tym w Debacie Poranka rozmawiali Michał Wróblewski z Faktu i Ryszard Gromadzki z Telewizji Republika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość expose premiera Mateusza Morawieckiego

Publicyści po expose Morawieckiego. „Były konkrety”

Mateusz Morawiecki w wygłoszonym w Sejmie expose mówił o priorytetach swojego rządu. To m.in. reforma systemu opieki zdrowotnej, odpowiedź na wyzwania związane z ochroną środowiska i wzmocnienie rodzimych firm. W audycji Szukając Dziury w Całym wystąpienie premiera komentowali Eliza Olczyk z Wprost, Wojciech Wybranowski z Do Rzeczy i Mariusz Gierej z portalu mPolska24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki expose premiera Mateusza Morawieckiego Prawo i Sprawiedliwość Eliza Olczyk Łukasz Warzecha Wojciech Wybranowski

Po expose Mateusza Morawieckiego. Będą dymisje w rządzie?

Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie expose. W przemówieniu szef rządu mówił o priorytetach swojego gabinetu. To m.in. reforma systemu opieki zdrowotnej, zapewnienie Polsce bezpieczeństwa energetycznego i wzmocnienie rodzimych firm. W magazynie Północ-Południe rozmowa z Michałem Kolanką z Rzeczpospolitej i Marcinem Fijołkiem z Sieci.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość expose premiera Mateusza Morawieckiego Michał Kolanko

"Wystąpienie premiera nie było porywające”

– To było ostrożne wystąpienie, oczekiwałem bardziej dynamicznego expose – mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista. W Polskim Radiu 24 sejmowe wystąpienie premiera Mateusz Morawieckiego komentował również Marek Król. – Nie było to porywające expose (…), ale może jednak powinniśmy cenić deklaracje, które twardo trzymają się rzeczywistości – wskazywał publicysta "Sieci".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka expose premiera Mateusza Morawieckiego Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość Marek Król Jacek Wasilewski