Polskie Radio
Section05
premier

Szef KPRM: wszyscy pełnoletni Polacy mogą rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19

- Od niedzieli, 9 maja wszyscy pełnoletni Polacy mogą rejestrować się na konkretne terminy szczepień. Chcemy przekonać wszystkich niezdecydowanych, że warto się szczepić, bo to jedyna droga do powrotu do normalności - zauważył pełnomocnik rządu do spraw programu szczepień i szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia szczepionka COVID-19 koronawirus zdrowie premier Michał Dworczyk POLSKA społeczeństwo

Łukaszenka podpisał dekret określający działania w razie śmierci prezydenta Białorusi

Aleksander Łukaszenka podpisał dekret "o ochronie suwerenności i ustroju konstytucyjnego". Dokument przewiduje, że w przypadku śmierci prezydenta z powodu zamachu na jego życie, aktu terrorystycznego, agresji zewnętrznej lub innych działań siłowych cala władza w kraju przechodzi w ręce Rady Bezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Łukaszenka prezydent prawo premier ŚWIAT Europa Białoruś

Premier o ustawie ws. Funduszu Odbudowy: liczę, że PSL i KO zagłosują "za"

- Liczę, że głosowanie nad projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE będzie poza podziałami politycznymi, że zwycięży racja stanu. Liczę, że posłowie PSL i KO także zagłosują "za" - powiedział premier Mateusz Morawiecki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska fundusze unijne budżet UE 2021-2027 infografika

"Obyśmy mogli stale zdobywać i tworzyć wolność". Życzenia premiera na Dzień Flagi

- Składam dziś wszystkim Państwu najlepsze życzenia trwania w polskości oraz owocnej pracy na rzecz jedności i poczucia narodowej wspólnoty - przekazał w niedzielę w nagraniu wideo premier Mateusz Morawiecki. - Obyśmy jako Polacy mogli w pokoju i w szacunku (...) stale zdobywać i tworzyć wolność, o którą z determinacją oraz wyjątkową wizją zabiegali i walczyli nasi przodkowie - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Dzień Flagi i Dzień Polonii Polonia Polacy za granicą społeczeństwo

Premier we francuskim kwartalniku: Nord Stream 2 to sprawdzian dla europejskiej solidarności

Premier Mateusz Morawiecki zaapelował we francuskim kwartalniku "Politique internationale" o demokratyzację Białorusi i Rosji, zaprzestanie projektu Nord Stream 2 i utrzymanie chrześcijańskich wartości. Szef rządu RP wypowiedział się też w kwestii mediów podkreślając, że "wolność słowa jest solą demokracji, dlatego należy jej bronić".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja premier Mateusz Morawiecki Nord Stream 2 polityka Europa