Polskie Radio
Section05
premier

Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej. "Polacy powstrzymali bolszewicki rajd"

- Dziękujemy za wytrwałą służbę dla ojczyzny, za dzielność, za odpowiedzialność, za wzorowe codzienne wykonywanie obowiązków, czasem z narażeniem życia - powiedział w poniedziałek, w dniu święta Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda, zwracając się do żołnierzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojsko Święto Wojska Polskiego prezydent premier Mariusz Błaszczak MON

"Teoria o rtęci to fake news". Premier Morawiecki dementuje doniesienia ws. katastrofy na Odrze

Premier Mateusz Morawecki podkreślił na konferencji prasowej w Urazie nad Odrą, że wciąż nie wiadomo, co spowodowało masowe śnięcie ryb. Przestrzegł przed rozpowszechnianiem fake newsów o przyczynach katastrofy. Dotychczasowe badania nie potwierdziły informacji o zatruciu ryb rtęcią. Zdaniem premiera teoria ta to "fake news". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Odra polityka premier Mateusz Morawiecki katastrofa ekologiczna Donald Tusk Platforma Obywatelska Niemcy

Skażenie Odry. Premier Morawiecki zapowiada zaostrzenie przepisów ws. zanieczyszczania rzek

Podczas konferencji we wsi Uraz nad Odrą premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że we wtorek na posiedzeniu Rady Ministrów odbędzie się specjalna debata w sprawie zaostrzenia przepisów wobec przestępców zrzucających odpady do rzek. - Kary powinny być bardziej surowe - ocenił szef rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Odra premier Mateusz Morawiecki katastrofa ekologiczna prawo ustawa

Premier ws. zatrucia Odry: chcemy znaleźć winnych i ukarać sprawców tego ekologicznego przestępstwa

- Zrobimy wszystko, aby ograniczyć straty i zminimalizować negatywne skutki zanieczyszczenia dla Odry, codziennie odbieram raporty od służb - powiedział w sobotę w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie) premier Mateusz Morawiecki. Nie wykluczył kolejnych konsekwencji kadrowych.
Zobacz więcej na temat:  Odra premier katastrofa ekologiczna Mateusz Morawiecki zwierzęta ryby POLSKA polityka

Premier w "Die Welt" krytykuje UE: stanowiska Niemiec i Francji liczą się bardziej niż jakiekolwiek inne

"Stanowiska Niemiec i Francji liczą się w UE bardziej niż jakiekolwiek inne" - ocenia w artykule opublikowanym na portalu gazety "Die Welt" premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu dodaje, że "jeśli ktoś sugeruje, że działania UE powinny w jeszcze większym stopniu niż dotychczas zależeć od decyzji niemieckich (...) to należałoby krótko przyjrzeć się niektórym decyzjom Niemiec z przeszłości".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska polityka

"Wyrok spotka się ze stanowczą reakcją Polski". Premier Morawiecki o skazaniu Słaunikawej

"Skazanie przez reżim Łukaszenki dziennikarki Iryny Słaunikawej na 5 lat kolonii karnej jest absolutnym skandalem, pogwałceniem wszelkich norm cywilizacyjnych" - oświadczył w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. "Ten nieakceptowalny wyrok spotka się z natychmiastową, stanowczą reakcją Polski na szczeblu międzynarodowym" - zapowiedział szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Białoruś Biełsat Aleksander Łukaszenka represje