X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
premier

Premier dla "Le Figaro": jesteśmy zwolennikami i UE, i USA

Premier Mateusz Morawiecki w obszernym wywiadzie udzielonym francuskiemu dziennikowi "Le Figaro" mówił, że Europa Środkowa lepiej rozumie rosyjskie zagrożenie, że trzeba na nowo przemyśleć model rozwoju gospodarczego, a także wyjaśniał polskie stanowisko wobec UE ws. migracji i reformy wymiaru sprawiedliwości. Ocenił też Polskę jako "zwornik wspólnoty transatlantyckiej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Mateusz Morawiecki Francja Unia Europejska premier polityka

List premiera w hołdzie abp. Teodorowiczowi

"Sejm Ustawodawczy funkcjonował w warunkach walki o wolność i granice Rzeczpospolitej, a ciężka praca posłów - w tym arcybiskupa Józefa Teodorowicza - przyniosły imponujące owoce" - napisał premier Mateusz Morawiecki do uczestników uroczystości w warszawskiej bazylice archikatedralnej Jana Chrzciciela. Odbyły się one w 100. rocznicę wygłoszenia kazania przez arcybiskupa na otwarcie obrad 9 lutego 1919 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Sejm

Historycy o Janie Olszewskim: był rzecznikiem prawicy

W audycji "Debata Polskiego Radia 24" historycy dyskutowali o dorobku politycznym Jana Olszewskiego i o skutkach porozumienia przy Okrągłym Stole. - Jan Olszewski będzie teraz obok Lecha Kaczyńskiego jednym z dwóch głównych patronów historycznych obozu obecnie rządzącego - mówił w audycji "Debata Polskiego Radia 24" historyk prof. Antoni Dudek. 
Zobacz więcej na temat:  Jan Olszewski polityka okrągły stół premier POLSKA Porozumienie Centrum Prawo i Sprawiedliwość

Nie żyje Jan Olszewski. Komentarze historyków

- Jan Olszewski był najważniejszym adwokatem procesów politycznych w całym PRL - mówił Grzegorz Wołk (IPN). - Były premier na pewno inaczej sobie wyobrażał transformację w Polsce - wskazał profesor Andrzej Paczkowski (PAN). Gośćmi PR24 byli też: Andrzej Kieryło, były rzecznik prasowy Ruchu Odbudowy Polski oraz Andrzej Gelberg, były redaktor naczelny Tygodnika Solidarność i przyjaciel Jana Olszewskiego.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo historia Polski Jan Olszewski pamięć premier