Polskie Radio
Section05
premier

„Mateusz Morawiecki politykiem unikalnym”

- Przed Mateuszem Morawieckim stoi gigantyczna przyszłość jeżeli nie zacznie popełniać błędów. Jarosław Kaczyński znalazł człowieka, którego nie musi ręcznie sterować – stwierdził w Debacie Polskiego Radia 24 dr Ryszard Żółtaniecki z Collegium Civitas. Gośćmi audycji byli także politolog dr Andrzej Anusz (UKSW) i ekonomista Sławomir Horbaczewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość premier expose premiera Mateusza Morawieckiego Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

Morawiecki: węgiel jest podstawą naszej energetyki

Premier Mateusz Morawiecki w expose podkreślił, że węgiel jest podstawą naszej energetyki. Dodał, że nie chcemy i nie możemy z niego rezygnować. Według niego, to ważne dla Śląska, Zagłębia i Polski. Powiedział, że reformy w tej branży planowane są długofalowo, a województwo śląskie staje się, obok przemysłu górniczego, zagłębiem nowych technologii. O polskiej energetyce według premiera Morawieckiego mówił Polskim Radiu 24 Bartłomiej Sawicki, wicenaczelny portalu BiznesAlert.pl
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier expose premiera Mateusza Morawieckiego węgiel energetyka Śląsk

Rewolucja techniczna? Jedynie z udziałem Polski

Elektormobilność to zdaniem wielu ekspertów przyszłość motoryzacji. Jak podkreślił zaś w expose premier Morawiecki, jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej, która będzie oznaczać nowe rozdanie w gospodarce światowej i nie powinna odbywać się bez udziału Polski. Co może się zmienić w tej dziedzinie? Gościem Polskiego Radia 24 był Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki vat samochody elektryczne premier expose premiera Mateusza Morawieckiego

"Cieszymy się, że minister rozwoju został premierem”

- Mateusz Morawiecki, będąc przez wiele lat prezesem banku, był w takiej pozycji jak szef zarządzający większym, skomplikowanym organizmem. Jako premier, z rządem, będzie w bardzo podobnej sytuacji. Nie boję się więc, że nie poradzi sobie z tak skomplikowanym organizmem jakim jest państwo – powiedział w audycji Rządy Pieniądza ekonomista Sławomir Horbaczewski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza) i Arkadiusz Pączka (Pracodawcy RP).
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Andrzej Duda premier rekonstrukcja rządu gospodarka polska Prawo i Sprawiedliwość Arkadiusz Pączka

Spotkanie u prezydenta ws. rekonstrukcji rządu. "Trzeba przeciąć wszelkie spekulacje"

- Podczas spotkania z premier Beatą Szydło i szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim prezydent Andrzej Duda wyraził oczekiwanie, żeby temat rekonstrukcji rządu został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe, żeby przeciąć wszelkie spekulacje co do tej kwestii - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
Zobacz więcej na temat:  PiS rekonstrukcja rządu Jarosław Kaczyński Beata Szydło prezydent Andrzej Duda premier POLSKA

Mateusz Morawiecki premierem? "To byłby falstart"

– To nie jest czas na rekonstrukcję rządu – oceniał w Debacie Poranka prof. Kazimierz Kik. Politolog w ten sposób odniósł się do medialnych spekulacji dotyczących zastąpienia Beaty Szydło na stanowisku premiera przez Mateusza Morawieckiego. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali również Marek Król, publicysta, a także Wojciech Korkuć, plastyk.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki premier rekonstrukcja rządu Beata Szydło

Jan Szyszko o rekonstrukcji rządu: wszystko jest możliwe

– Jeżeli nastąpi zmiana i kolejny, ewentualny rząd będzie miał lepsze notowania, to będzie bardzo dobrze – mówił w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Jan Szyszko. Minister środowiska w Polskim Radiu 24 odniósł się do medialnych spekulacji dotyczących zmian w rządzie. Według doniesień Rzeczpospolitej i RMF FM, Beatę Szydło na stanowisku premiera ma zastąpić jej dotychczasowy zastępca, Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Jan Szyszko ministerstwo środowiska premier Prawo i Sprawiedliwość rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło