Polskie Radio
Section05
premier

100 mld zł na ochronę miejsc pracy. Szczegóły nowego programu rządu dla firm

- Chcę zrobić wszystko, aby zmniejszyć wzrost bezrobocia, bo to jest największa tragedia dla ludzi (…). Nie wiemy, jak długo potrwa epidemia, musimy podtrzymywać społeczną izolację, ale nie możemy zatrzymać gospodarki tak, jak to się dzisiaj dzieje. Musimy w nowym rygorze sanitarnym pozwolić firmom pracować - powiedział premier Mateusz Morawiecki, prezentując w środę nowy program pomocy dla firm.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa Mateusz Morawiecki premier rząd Koronawirus w Polsce GOSPODARKA

22 mld zł na pomoc polskim przedsiębiorcom. Premier: KE zatwierdziła nasz program

"Komisja Europejska zatwierdziła nasz program pomocy przedsiębiorcom - 22 mld zł na walkę z koronawirusem. Środki te pomogą przedsiębiorstwom pokryć potrzeby w zakresie kapitału obrotowego i zapewnią wystarczającą płynność do dalszej działalności" - napisał w sobotę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki POLSKA Koronawirus w Polsce Komisja Europejska tarcza antykryzysowa GOSPODARKA przedsiębiorca premier

"Przekażemy odpowiedź w stosownym czasie". Premier skomentował wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej

- Podejmiemy odpowiednie analizy i przekażemy odpowiedź w stosownym czasie zgodnie z procedurami. Skierujemy również zapytanie do Trybunału Konstytucyjnego, do jakiego stopnia Trybunał Sprawiedliwości UE może wydawać tego typu wyroki zabezpieczające - powiedział premier Mateusz Morawiecki, pytany o środowe rozstrzygnięcie TSUE.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE premier Mateusz Morawiecki sądownictwo Sąd Najwyższy Unia Europejska POLSKA sąd

Premier: proszę Sejm, by w zgodzie przyjął "tarczę antykryzysową"

- Musimy działać błyskawicznie, żeby instrumenty działały w najbliższych dniach - powiedział w piątek na posiedzeniu Sejmu premier Mateusz Morawiecki. Na początku obrad Sejmu poświęconych pakietowi antykryzysowemu, szef rządu podkreślał, że dane, które spływają z Europy Zachodniej, pokazują, że działania Polski są właściwe, często wyprzedzające. Podkreślił, że trzeba działać szybko.
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa POLSKA Koronawirus w Polsce Mateusz Morawiecki premier

"Keep calm and carry on". Mateusz Morawiecki życzy Borisowi Johnsonowi sił do walki z koronawirusem

"Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia i dużo siły do walki! Jak mówią Anglicy: Boris – keep calm and carry on!" - napisał w piątek premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych, natychmiast po tym, gdy dowiedział się, że premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson jest zakażony koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Boris Johnson Wielka Brytania Europa Mateusz Morawiecki premier choroby zakaźne COVID-19

"Człowiek stanowiący symbol nadziei i wiary w polską solidarność". Premier o św. Janie Pawle II

Piętnaście lat temu odszedł nasz Papież, który podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w czerwcu 1979 roku homilię na Pl. Zwycięstwa w Warszawie zakończył wezwaniem: "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi" - napisał w czwartek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Jan Paweł II

Premier: zrobię wszystko, by jak najłagodniej przeprowadzić Polskę przez czas perturbacji

- Kluczowym celem jest, aby polscy pracownicy przeszli przez kryzys bez utraty pracy i środków do życia, a polskie firmy - bez utraty płynności, biznesowego potencjału i wypracowanej pozycji w łańcuchach wartości - napisał premier Mateusz Morawiecki po zakończeniu posiedzenia gospodarczego sztabu kryzysowego.
Zobacz więcej na temat:  premier Mateusz Morawiecki GOSPODARKA koronawirus POLSKA polityka rynek pracy Koronawirus w Polsce tarcza antykryzysowa

Minister rozwoju: do końca dnia chcemy przyjąć projekty ustaw ws. "tarczy antykryzysowej"

- Pracujemy nad rozwiązaniami, które sprawią, że będziemy mogli przez ten trudny czas przejść możliwie suchą stopą. Podczas dzisiejszego roboczego spotkania Rady Ministrów omówiliśmy wszystkie elementy "tarczy antykryzysowej" - powiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Zapewniła, że jeśli będzie taka potrzeba, "tarcza antykryzysowa" zostanie rozszerzona.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Jadwiga Emilewicz marlena maląg Tadeusz Kościński Rząd RP premier

Rząd zatwierdził "tarczę antykryzysową". Szczegóły pakietu pomocy równego 10 proc. PKB

Ochrona zatrudnienia, zachowanie płynności w firmach, w tym m.in. przez pokrycie przez państwo składek na ZUS i dopłaty do wynagrodzeń - to rozwiązania, które zaakceptował rząd w ramach "tarczy antykryzysowej". Resort rozwoju szacuje wartość pakietu na co najmniej 10 proc. polskiego PKB.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Rozwoju PiS premier GOSPODARKA tarcza antykryzysowa Koronawirus w Polsce