Polskie Radio
Section05
premier

Szefowa KE przylatuje do Warszawy. Spotka się z premierem

Wizytę w Warszawie złożą dziś przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i premier Belgii Alexander De Croo. Belgia przewodniczy w tym półroczu pracom Unii Europejskiej. Spotkają się z premierem Donaldem Tuskiem, a szef belgijskiego rządu także z prezydentem Andrzejem Dudą.
Zobacz więcej na temat:  Ursula von der Leyen Komisja Europejska UE Unia Europejska POLSKA Donald Tusk premier Krajowy Plan Odbudowy wojna na Ukrainie wojna 2024 rolnictwo rolnicy

Wejście Szwecji do NATO. Premier Tusk: jesteśmy gotowi do pełnego wsparcia

- Byłoby niewybaczalnym błędem, gdyby jedno państwo NATO-wskie zablokowało obecność drugiego państwa w Sojuszu, gotowego do pracy na rzecz wspólnego bezpieczeństwa - powiedział premier Donald Tusk na konferencji prasowej po spotkaniu w Warszawie. Zapewnił premiera Szwecji Ulfa Kristerssona, że może tu liczyć na Polskę i na niego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kancelaria premiera premier Donald Tusk Ulf Kristersson

Szef BBN: niezależnie, kto w Polsce będzie rządził, sojusz z USA nie ulegnie osłabieniu

Szef BBN Jacek Siewiera podkreślił, że "wizyta prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Donalda Tuska w Białym Domu będzie komunikatem skierowanym na zewnątrz, że: niezależnie, kto w Polsce będzie rządził, sojusz z USA nie ulegnie osłabieniu, a linia wsparcia dla naszych sojuszników ze wschodniej flanki będzie utrzymana".
Zobacz więcej na temat:  NATO POLSKA USA BBN Jacek Siewiera Andrzej Duda Donald Tusk prezydent premier

TYLKO U NAS Andrzej Duda i Donald Tusk w Białym Domu. "Podkreślenie roli Polski w NATO"

- Joe Biden zaprosił polskiego prezydenta Andrzeja Dudę i premiera Donalda Tuska, by podkreślić rolę Polski w NATO i wsparcie dla Ukrainy w walce z rosyjską agresją - powiedział Polskiemu Radiu rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu John Kirby. Do spotkania prezydenta USA z polskimi przywódcami dojdzie 12 marca - w 25. rocznicę przyjęcia Polski do NATO.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent Donald Tusk premier Biały Dom USA Stany Zjednoczone Ameryka Marek Wałkuski ŚWIAT

Premier zapowiedział zmiany w ustawie o CPK. Prezydent odniósł się do kwestii audytu

- Rząd przygotuje projekt zmian w ustawie o Centralnym Porcie Komunikacyjnym, aby znów na rzecz tej inwestycji pracowało Ministerstwo Infrastruktury - zapowiedział premier Donald Tusk na posiedzeniu Rady Gabinetowej. Z kolei prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie ma nic przeciwko temu, aby badać, czy pieniądze na CPK zostały wydane optymalnie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda premier Donald Tusk polityka centralny port komunikacyjny inwestycje rozwój infrastruktura GOSPODARKA

Premier Tusk: w krótkim czasie udało się odwiedzić kluczowe dla Polski europejskie stolice

"Historia nie wybaczy nam jeśli nie będziemy umieli zbudować zjednoczonej i solidarnej Europy, która będzie w stanie przeciwstawić się agresywnej polityce sąsiadów. Jestem przekonany, że wszyscy wyciągniemy lekcje z historii w sposób właściwy i adekwatny" - podkreślił premier Donald Tusk we wpisie w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójkąt Weimarski Donald Tusk premier