Polskie Radio
Section05
rząd

Kolejna rekonstrukcja rządu? Sawicki wskazał, kiedy może nastąpić

- Spodziewam się, że tuż po eurowyborach będzie nieco głębsza rekonstrukcja rządu, bo już ten czas sprzątania po PiS-ie trzeba będzie zamknąć, a będzie potrzeba budowniczych, którzy będą realizowali program koalicji - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł PSL Marek Sawicki, marszałek senior Sejmu X kadencji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Sygnały Dnia Marek Sawicki Karol Surówka POLSKA polityka rząd rekonstrukcja rządu

Premier odkrył karty. Nowe twarze w rządzie Tuska

Premier Donald Tusk wskazał Tomasza Siemoniaka na szefa MSWiA, będzie on nadal także koordynatorem służb specjalnych. Resort kultury obejmie Hanna Wróblewska, a Jakub Jaworowski pokieruje Ministerstwem Aktywów Państwowych. Krzysztof Paszyk stanie na czele Ministerstwa Rozwoju i Technologii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk rząd Rząd Donalda Tuska polityka rekonstrukcja rządu Ministerstwo Aktywów Państwowych GOSPODARKA

PR24 Bilans stu dni rządów Tuska. Poseł KO: jest co świętować

- Przejęcie władzy nie było i nie jest takie łatwe, gdzie człowiek się nie dotknie, tam jest mina - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł KO Jacek Karnowski pytany o bilans stu dni rządów Tuska i realizację stu konkretów. - Oczywiście, zawsze można było coś zrobić lepiej, ale większość z tych rzeczy jest ruszonych i rozpoczętych - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzybowski Jacek Karnowski polityka rząd Donald Tusk koalicja obywatelska

KPO, podwyżki, in vitro. Tusk podsumowuje 100 dni rządu

- 600 mld zł z funduszy unijnych odzyskaliśmy w jeden miesiąc, wypłaciliśmy podwyżki dla nauczycieli i budżetówki, za chwilę będzie babciowe - wymienił premier Donald Tusk, odnosząc się do osiągnięć swojego rządu w pierwszych 100 dniach jego funkcjonowania. Dodał, że "kiedyś rządy dostawały 100 dni spokoju na dobry początek, jego rząd nie". Zapowiedział przyspieszenie realizacji obietnic.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd polityka premier Donald Tusk Rząd Donalda Tuska