Polskie Radio
Section05
rząd

TYLKO U NAS Marsz opozycji czy marsz Tuska? Lider PO ograł antyrządowych sojuszników, ale "nie powiedział nic przełomowego"

- Ten marsz niewiele zmieni, choć wzmocni pozycję Donalda Tuska w ramach opozycji. Proszę przyjrzeć się strukturze tego wydarzenia. Lider PO wystąpił zarówno na początku, jak i na końcu. Cały marsz toczył się wokół niego, wszystko inne było ilustracją - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl politolog prof. Kazimierz Kik, odnosząc się do marszu Platformy Obywatelskiej, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk opozycja polityka Marek Jurek Kazimierz Kik rząd PiS Prawo i Sprawiedliwość PO Platforma Obywatelska demonstracje PSL Polska 2050 Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz POLSKA

Szef Rządowego Centrum Legislacji: komisja ds. rosyjskich wpływów nie będzie wydawać wyroków

Zdaniem szefa Rządowego Centrum Legislacji Krzysztofa Szczuckiego mówienie o "wyrokach" wydawanych przez komisję ds. rosyjskich wpływów jest nieuzasadnione. - Komisja będzie organem administracji publicznej, co oznacza, że nie będzie wydawać wyroków, a decyzje administracyjne będą pod pełną kontrolą sądów administracyjnych - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Komisja Weryfikacyjna Rosja rząd

Müller jednoznacznie: nie ma dymisji ministra Błaszczaka i nic się w tym zakresie nie zmienia

W piątek w Sejmie rzecznik rządu Piotr Müller oświadczył, że "nie ma żadnej dymisji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, to już było jasno komunikowane i nic się w tym zakresie nie zmienia". Dodał, że nie zostały też złożone żadne wnioski o odwołania, jeśli chodzi o najwyższy szczebel wojskowy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak Piotr Müller PiS Prawo i Sprawiedliwość rząd

ZUS prostuje kłamstwa nt. waloryzacji emerytur. Premier: w obliczu nachalnej propagandy trzeba pokazywać rzeczywistość

Wypłaty dla emerytów znacząco przekraczają inflację, ale ogromna część mediów kłamie, że emeryci otrzymują mniej niż wzrost inflacji. Jak się przed tym bronić? Tylko komunikacją bezpośrednią. Dlatego dziękuję prezes ZUS Gertrudzie Uścińskiej za to, że tę prawdę stara się przedstawić - powiedział w Nowym Sączu premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura POLSKA pieniądze ZUS premier rząd