Polskie Radio
Section05
rząd

PPK - jakie będą ostateczne rozwiązania?

Dr Marcin Wojewódka - wiceprezes Instytutu Emerytalnego i b. wiceprezes ZUS - wskazał w Polskim Radiu 24, że wśród zmian, na które prawdopodobnie zgodzi się strona rządowa będzie dopuszczenie do oferowania Pracowniczych Planów Kapitałowych przez Powszechne Towarzystwa Emerytalne, a nie jak zakładano dotychczas - jedynie przez TFI. Szczegóły poznamy 16 kwietnia podczas konferencji uzgodnieniowej.
Zobacz więcej na temat:  Marcin Jagiełowicz emerytura oszczędności pracodawcy rząd

Rozmowa PR24. „Polska dzisiaj to jeden, wielki plac budowy”

Agencja S&P Global Ratings podwyższyła szacunek dynamiki PKB Polski na 2018 rok do 4,5 proc. z 3,8 proc i obniżyła prognozę długu sektora rządowego i samorządowego do 49,5 proc. PKB z 51,8 proc. - wynika z porównania danych S&P z raportu datowanego na 10 kwietnia z poprzednio dostępnymi prognozami z przełomu lat 2017-2018. O kondycji polskiej gospodarki mówili w audycji Rozmowa PR24 Sylwester Chruszcz (Wolni i Solidarni) oraz Paweł Suski (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Amber Gold budownictwo pkb Mateusz Morawiecki rząd program 500+ Prawo i Sprawiedliwość POLSKA

Opinie po wecie prezydenta. "Rząd nie zostawi tej kwestii"

- Być może trzeba będzie znaleźć inny sposób, lepiej doprecyzować pewne zapisy w ustawie, ale nasz rząd na pewno nie zostawi tej kwestii nierozwiązanej - powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska po ogłoszeniu przez prezydenta Andrzeja Dudy weta do tzw. ustawy degradacyjnej. Decyzję głowy państwa skomentowali też: rzecznik PiS Beata Mazurek i wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda rząd Joanna Kopcińska Beata Mazurek PiS

Zarobki polityków. Jak je kształtować?

W grudniu 2017 roku poseł PO Krzysztof Brejza zwrócił się z interpelacją w sprawie nagród przyznawanym członkom Rady Ministrów. W przygotowanej w lutym odpowiedzi wiceszef Kancelarii Premiera Paweł Szrot zamieścił tabelę z łącznymi kwotami nagród brutto dla poszczególnych ministrów w 2017 roku. Wynika z niej, że nagrody otrzymało 21 konstytucyjnych ministrów (od 65 100 zł rocznie do 82 100 zł), 12 ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz była premier Beata Szydło (65 100 zł).
Zobacz więcej na temat:  Marek Mądrzejewski wynagrodzenia polityka płace rząd Jeremi Mordasewicz