Polskie Radio
Section05
rząd

FELIETON Dziwne czasy nastały. Opozycja marzy o stanie wyjątkowym

Dla opozycji najważniejszą sprawą jest teraz termin wyborów, a nie realna walka z epidemią, do której niewiele potrafią wnieść. A przecież jeszcze niedawno opozycyjni kandydaci, z Małgorzatą Kidawą-Błońską na czele, nie mogli się doczekać dnia, w którym zakończy się kadencja prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie PiS opozycja polityka rząd koalicja obywatelska miłosz manasterski

Kolejne obostrzenia wz. z koronawirusem. Ekspert: te działania rządu powinny pomóc

- Działania, które rząd podejmuje w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, są oczekiwane przez społeczeństwo. W sytuacji kryzysowej mieszkańcy oczekują jednoznacznych decyzji ze strony władzy, które mają dane zagrożenie w jakiś sposób powstrzymać - podkreślił w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus zdrowie społeczeństwo rząd Koronawirus w Polsce POLSKA

Schetyna: ws. koronawirusa trzeba przebadać jak najwięcej Polaków

– Jeżeli od liczby testów zależy liczba zachorowań, to trzeba przebadać jak najwięcej Polaków – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia były przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, odnosząc się do rozszerzającej się epidemii koronawirusa. – Proszę spojrzeć na inne kraje, np. Słowenię. Widać, że im więcej osób przebadanych, tym więcej chorych – dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska koronawirus Koronawirus w Polsce rząd Trójka

Wsparcie dla firm w związku z epidemią koronawirusa. Dziś poznamy propozycje rządu

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz przedstawi na dzisiejszym posiedzeniu rządu propozycje pomocy dla przedsiębiorców dotkniętych problemami związanymi z koronawirusem. O tym, że szefowa resortu rozwoju została zobowiązana do przygotowania takiego pakietu dla firm, poinformował kilka dni temu szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus firma Jadwiga Emilewicz rząd

Wracał z Niemiec sam, potem nie miał kontaktu z większą grupą ludzi. Co wiemy o zakażonym pacjencie?

- Wszystko wskazuje na to, że sytuacja jest dość dobra, zakażony mężczyzna wrócił z Niemiec sam, nie podróżował autokarem ani większą, zorganizowaną grupą. Zadziałały też wszystkie procedury - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus zdrowie medycyna Michał Dworczyk rząd służby i bezpieczeństwo

"Podejmujemy działania wyprzedzające". Minister zdrowia o zagrożeniu koronawirusem

 - W Polsce jeszcze nie mamy koronawirusa, ale zaczynamy ćwiczenia - w każdym województwie będą wybrane jeden do dwóch szpitali, gdzie zostaną rozłożone polowe izby przyjęć, które będą służyły przyjmowaniu pacjentów, którzy są zainfekowani - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Łukasz Szumowski zdrowie medycyna rząd Ministerstwo Zdrowia