Polskie Radio
Section05
rząd

Nowe rozporządzenie ws. lotów. Sprawdź, do których krajów nie będzie połączeń z Polski

Od środy 12 sierpnia wejdą w życie nowe regulacje dotyczące krajów, do których można latać z Polski. Projekt rządowego rozporządzenia w tej sprawie ma nieco inną formę niż poprzednie regulacje w tej sprawie. Dotychczas Rada ministrów wydawała zakaz lotów, jednocześnie informując o wyjątkach. Tym razem projekt zawiera listę 45 krajów, do których nie można latać. Oznacza to, że jeśli projekt stanie się prawem, do krajów, które nie są wymienione w rozporządzeniu, będzie można organizować regularne rejsy.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo samoloty rząd rozporządzenie POLSKA GOSPODARKA

Marek Zagórski: dokupujemy 30 tysięcy tabletów dla polskich szkół

Ministerstwo Cyfryzacji aktywnie włączyło się w polepszenie nauczania na odległość. Minister Marek Zagórski mówi w Programie 1 Polskiego Radia, że resort pracuje nad tym, żeby jak najwięcej sprzętu trafiło do szkół. - Platformy dostępowe platformami, ale uczniom i nauczycielom potrzebny jest sprzęt - podkreśla.
Zobacz więcej na temat:  Marek Zagórski Ministerstwo Cyfryzacji Koronawirus w Polsce Grzegorz Jankowski edukacja rząd POLSKA społeczeństwo

"Kierunek i odpowiedzialność spoczywają na PiS". Marcin Romanowski o rekonstrukcji rządu

- Jarosław Kaczyński to naturalny lider obozu Zjednoczonej Prawicy i to on wyznacza przyszłość - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Romanowski z Solidarnej Polski. Gośćmi programu byli też: Zbigniew Girzyński z PiS, Agnieszka Ścigaj z Koalicji Polskiej i Krzysztof Gawkowski z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka rząd premier Mateusz Morawiecki zjednoczona prawica rekonstrukcja rządu Jarosław Kaczyński PiS Solidarna Polska

Pęk o rekonstrukcji rządu: jedną z koncepcji połączenie resortów edukacji i nauki

- Połączenie resortów, to jest mniejszy problem. Większym jest kwestia czy sobie poradzimy z dokończeniem reformy szkolnictwa wyższego i edukacji w Polsce - powiedział w programie "Tłit" Wirtualnej Polski wicemarszałek Senatu Marek Pęk. Pytany, czy Ministerstwo Edukacji może zostać połączone z resortem nauki i szkolnictwa wyższego, odparł, że "jest to jedna z koncepcji". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd rekonstrukcja rządu Marek Pęk

"Rozmawiamy i analizujemy możliwości zmniejszenia liczby resortów". Szef KPRM o rekonstrukcji rządu

- Ponad cztery lata rządzenia, to dobry czas na podjęcie decyzji, które pozwolą działać bardziej efektywnie, stąd decyzja o zmianach. To będą zmiany strukturalne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef KPRM, pytany o to, czy będzie rekonstrukcja rządu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Michał Dworczyk Katarzyna Gójska rekonstrukcja rządu rząd

Kulisy negocjacji w Brukseli. Wiemy, jakie były wytyczne polskiego rządu na szczyt UE

W wytycznych ze spotkania Rady Ministrów na szczyt UE w Brukseli napisano m.in., że Polska wniesie o wykreślenie z lipcowej propozycji szefa Rady Europejskiej punktów odwołujących się do mechanizmu warunkowości, wiążącego budżet z praworządnością, który - jak oceniono - jest niezgodny z unijnymi traktatami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Bruksela Mateusz Morawiecki budżet ue rząd

Mniejszy dystans społeczny, zmiany dla kibiców. Rząd łagodzi obostrzenia

Dystans społeczny zostanie skrócony z 2 m do 1,5 m. Ponadto, w targach i konferencjach będzie mogło uczestniczyć więcej osób, a na obiektach sportowych limit publiczności zostanie podwyższony do 50 proc. – wynika z projektu rozporządzenia Rady Ministrów łagodzącego zasady bezpieczeństwa przeciwepidemicznego. 
Zobacz więcej na temat:  choroby zakaźne epidemia pandemia rząd Koronawirus w Polsce POLSKA