Polskie Radio
Section05
rząd

Rzecznik rządu: szukamy rozwiązań, by zamrozić ceny paliw. Gdyby nie tarcza antyinflacyjna, byłyby większe

- Będziemy szukać rozwiązań, które będą prowadzić do zamrożenia cen - zadeklarował rzecznik rządu Piotr Müller pytany o rosnące ceny paliw i widmo 8 zł za litr benzyny. Przypomniał, że gdyby nie tarcza antyinflacyjna, to cena paliw byłaby jeszcze wyższa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ceny paliw tarcza antyinflacyjna rząd ceny inflacja POLSKA Piotr Müller polityka

Kiedy formalna zgoda Komisji Europejskiej ws. KPO? Rzecznik rządu podał termin

- Czekamy na formalną akceptację kolegium unijnych komisarzy, to jest kwestia kilku, kilkunastu dni - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller pytany o Krajowy Plan Odbudowy. Podkreślił, że projekt dot. likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN wypełnia kamienie milowe uzgodnione z KE.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd polityka Unia Europejska Komisja Europejska Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej Piotr Müller

Jest porozumienie Polska-KE. Müller: w najbliższych dniach KPO powinien zostać zaakceptowany

Zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych ws. Krajowego Planu Odbudowy. Polska i KE doszły do porozumienia ws. "kamieni milowych" - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Zapowiedział też, że w najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy Piotr Müller rząd Komisja Europejska

Rzecznik rządu: ambasada Rosji dostała ostrzeżenie przed możliwymi incydentami 9 maja

Rzecznik rządu odniósł się do incydentu oblania ambasadora Rosji czerwoną farbą. Piotr Müller podkreślił, że do ambasady rosyjskiej została wcześniej skierowana nota dotycząca tego, że składanie kwiatów 9 maja przy grobach poległych żołnierzy sowieckich może wiązać się z ryzykiem. - Druga strona powinna wyciągnąć wnioski - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller rząd Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Rosja protest

"To oczywista zagrywka polityczna". Michał Płociński o wniosku PO ws. odwołania Zbigniewa Ziobry

- Donald Tusk, to znaczy Platforma Obywatelska, złożyła wniosek o odwołanie Zbigniewa Ziobry i oczywistym jest to, że jest to zagrywka polityczna, która ma postawić Prawo i Sprawiedliwość pod ścianą - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Płociński ("Rzeczpospolita"). Gośćmi audycji byli także Jędrzej Lipski, wicenaczelny "Dziennika Zachodniego" i Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Ziobro POLSKA Donald Tusk Ministerstwo Sprawiedliwości polityka Solidarna Polska Platforma Obywatelska PiS Prawo i Sprawiedliwość rząd Polskie Radio 24

Wsparcie dla uchodźców w Polsce. Premier Morawiecki weźmie udział w webinarium z globalnymi firmami

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że "premier Mateusz Morawiecki weźmie w czwartek udział w webinarium na temat możliwości wsparcia uchodźców przez globalne firmy". Szef rządu będzie mówił m.in. o sytuacji uchodźców w Polsce i o potrzebach osób opuszczających Ukrainę wskutek rosyjskiej agresji.
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy pomoc granica Mateusz Morawiecki rząd wojna na Ukrainie ŚWIAT Europa