Polskie Radio
Section05
Sejm

TYLKO U NAS Hulajnogi elektryczne wciąż zagrożeniem dla pieszych? "Przepisy nie poprawiły bezpieczeństwa"

Przepisy dotyczące hulajnóg elektrycznych nie poprawiły bezpieczeństwa na chodnikach. Piesi i kierowcy, z którymi rozmawiał portal PolskieRadio24.pl krytykują nie tylko użytkowników tych pojazdów, ale również policję, która przymyka oko na łamiących prawo. - Szeroko kontrolujemy poruszających się hulajnogami - odpowiada Robert Opas z Komendy Głównej Policji.
Zobacz więcej na temat:  hulajnoga Sejm ministerstwo infrastruktury TYLKO U NAS piesi kierowcy POLSKA

TYLKO U NAS Sejm przerwie wakacje, aby zająć się ustawą ws. odbiorców ciepła? Terlecki wskazuje możliwy termin

- Opozycja jak zwykle robi zamieszanie i próbuje pokazać, że coś robi. Ale spokojnie, mamy wszystko pod kontrolą - mówi portalowi PolskieRadio24.pl ważny polityk PiS w reakcji na apele, aby posłowie przerwali wakacje i zajęli się ustawą skierowaną do odbiorców ciepła.
Zobacz więcej na temat:  Sejm Ryszard Terlecki Krzysztof Gawkowski PiS Władysław Kosiniak-Kamysz TYLKO U NAS

Co z sądami pokoju? PiS odpowiada na ultimatum Pawła Kukiza

Prezydencki projekt ustawy w sprawie sądów pokoju utknął w sejmowej podkomisji. PiS zapowiada, że po parlamentarnych wakacjach posłowie przystąpią do rozpatrzenia tej regulacji. Sądy pokoju to sztandarowy postulat programowy Pawła Kukiza, który zagroził, że jeśli nie zostanie zrealizowany do jesieni, to zerwie współpracę ze Zjednoczoną Prawicą. 
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 sąd PiS Sejm Jarosław Sachajko TYLKO U NAS

TYLKO U NAS Będą zmiany w prawie farmaceutycznym. Wspólny projekt PiS i Kukiz'15 trafił do Sejmu

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji prawa farmaceutycznego autorstwa Kukiz'15, pod którym podpisali się również posłowie PiS. Przewiduje on usprawnienie dystrybucji leków ziołowych. - Sklepy zielarskie będą mogły wysyłać je bezpośrednio do pacjenta - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Jarosław Sachajko z Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Sachajko Kukiz'15 PiS TYLKO U NAS Sejm farmacja polityka POLSKA

Dr Łukasz Tolak o Baltic Pipe: skończyliśmy przygodę z rosyjskim gazem

- Mamy konkurencję wszystkich krajów, które dotychczas opierał się na gazie rosyjskim i intensywnie poszukują surowca - tu mogą być problemy (…). Najważniejsze, żeby udało się w maksymalnym stopniu wykorzystać przepustowość Baltic Pipe w nadchodzących miesiącach - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Tolak z Collegium Civitas.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sejm wojna na Ukrainie Rosja Ukraina Unia Europejska Nord Stream gaz ziemny Baltic Pipe Rafał Dudkiewicz

Dodatek węglowy. "Zapewnienie ciepła to odpowiedzialność całej klasy politycznej"

Gośćmi Bartłomieja Graczaka byli: Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości, Konrad Frysztak z Koalicji Obywatelskiej, Norbert Kaczmarczyk z Solidarnej Polski oraz Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Politycy skomentowali w Programie 3 Polskiego Radia kwestie związane z uchwaleniem ustawy o dodatku węglowym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Sejm Senat węgiel energetyka dofinansowanie społeczeństwo Anna Zalewska Konrad Frysztak Norbert Kaczmarczyk Marek Sawicki Bartłomiej Graczak

Ustawa o dodatku węglowym. Krulikowski: to, co obiecane, zostało zrealizowane

Sejm uchwalił ustawę o dodatku węglowym dla gospodarstw domowych. - Spodziewaliśmy się pełnej sprawności i determinacji rządu w kwestii "przepchnięcia" tej ustawy. To, co zostało obiecane, zostało zrealizowane - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 politolog Paweł Krulikowski. Gościem audycji był także Mateusz Wyrwich (tygodnik katolicki "Niedziela").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA energetyka dofinansowanie Sejm Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Zagraniczny węgiel płynie do Polski. Wiech: najpilniejsze jest odblokowanie portów

- Powinniśmy teraz skupić się na budowaniu sprawnej sieci dostaw, tak żeby węgiel dotarł do odbiorców, którzy będą go potrzebować, a potem można wyodrębnić grupę tych odbiorców, którzy mają problem ekonomiczny, zagraża im ubóstwo energetyczne i potrzebują wsparcia w postaci dopłat bezpośrednich - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Wiech (defence24.pl).    
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Sejm Rosja Ukraina Unia Europejska Nord Stream gaz ziemny Baltic Pipe Antoni Trzmiel węgiel