X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rząd Ukrainy ogłosił wprowadzenie stanu nadzwyczajnego w całym kraju 

25.03.2020 13:53
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd Ukrainy ogłosił w środę wprowadzenie na terytorium całego kraju stanu nadzwyczajnego. Ograniczenia mają obowiązywać 30 dni, do 24 kwietnia - poinformował na posiedzeniu gabinetu premier Denys Szmyhal.
Audio
  • W związku z koronawirusem nad Dniepr powróciło co najmniej około 80 tysięcy obywateli Ukrainy. Takie dane przedstawił ukraiński resort dyplomacji. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Kontrola ukraińskiej policji i służb celnych
Kontrola ukraińskiej policji i służb celnychPAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

- Przedłużamy kwarantannę i wprowadzamy stan nadzwyczajny (...) na całym terytorium na 30 dni, do 24 kwietnia 2020 roku - powiedział. Jak dodał Szmyhal, w razie konieczności ograniczenia mogą być przedłużone. Wcześniej stan nadzwyczajny obowiązywał w kilku obwodach.

Ogłoszona w środę decyzja oznacza, że wiceminister ochrony zdrowia, który jest też głównym lekarzem sanitarnym kraju, będzie nadzorował likwidację skutków nadzwyczajnej sytuacji medyczno-biologicznej na poziomie państwowym.

Postanowiono też, że placówki medyczne mają prawo przeprowadzania obowiązkowych badań osób, które mają objawy COVID-19 lub miały kontakt z osobami, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, jeśli odmawiają poddania się badaniu w formie dobrowolnej - pisze Interfax-Ukraina. Przewidziano też obowiązkową hospitalizację takich osób oraz objęcie kwarantanną osób z postawioną diagnozą COVID-19 oraz osób odmawiających leczenia.

Obiekty, w których odbywają się badania, hospitalizacja albo kwarantanna mają być ochraniane przez policję i Gwardię Narodową.

Wzmocniony tryb pracy

Jak wyjaśnia ukraiński rząd, ogłoszenie stanu nadzwyczajnego (sytuacji nadzwyczajnej) przewiduje, że władze, a przede wszystkim służby obrony cywilnej pracują w specjalnym, wzmocnionym trybie. Zaznacza się, że wprowadzenie stanu nadzwyczajnego nie oznacza ograniczania praw i wolności obywateli ani ingerowania w zarządzanie prywatnymi przedsiębiorstwami, w przeciwieństwie do stanu wyjątkowego.


Posłuchaj
00:53 10310938_1.mp3 Ukraina - od piątku całkowicie zamknięte będą granice dla ruchu pasażerskiego. O szczegółach - Paweł Buszko (IAR)

 

Szmyhal ogłosił też w środę, że w związku z rozprzestrzenianiem się Covid-19 rząd ma zamiar w tym tygodniu całkowicie zamknąć ruch pasażerski w obie strony przez granicę państwową. - Do końca piątku powinniśmy wstrzymać wszelki ruch pasażerski przez granicę Ukrainy w obie strony - powiedział premier na środowym posiedzeniu rządu.

Ukraińcy masowo wracają do kraju

- Jest to konieczne, gdyż w ostatnich tygodniach widzimy, że jedynym źródłem koronawirusa na Ukrainie był potok obywateli z zagranicy i ten potok trwa i to (...) zwiększa liczbę osób, zakażonych tą infekcją - dodał Szmyhal.

Obowiązujące obecnie ograniczenia dotyczą regularnego ruchu pasażerskiego - autobusowego, lotniczego, kolejowego i wjazdu cudzoziemców.

Dotychczas na Ukrainie potwierdzono 113 przypadków zakażenia koronawirusem. Cztery zainfekowane osoby zmarły. Jedną osobę uznano za wyleczoną.


IAR/PAP/dad