X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Estonia dołącza do funduszu inwestycyjnego Inicjatywy Trójmorza

17.04.2020 13:24
Estonia została trzecim po Polsce i Rumunii krajem, który dołączył do Funduszu Inwestycyjnego Inicjatywy Trójmorza. 
Minister Jacek Czaputowicz i minister Urmas Reinsalu podczas spotkania w Tartu w lutym.
Minister Jacek Czaputowicz i minister Urmas Reinsalu podczas spotkania w Tartu w lutym. Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Estoński rząd w czwartek potwierdził decyzję o przystąpieniu do funduszu, który ma za zadanie wspiranie finansowania ambitnych projektów infrastrukturalnych w energetyce, transporcie i sektorze cyfrowym w Europie Środkowej i Wschodniej. Do tej pory do projektu przystąpiły Polska i Rumunia, a kilka innych krajów rozważa dołączenie do niego. 

W ocenie ministra spraw zagranicznych Estonii Urmasa Reinsalu przystąpienie do funduszu jest ważnym krokiem dla jego kraju w kierunku politycznej współpracy ze Stanami Zjednoczonymi i krajami Europy Środkowej i Wschodniej. Jak zaznaczył Reinsalu, fundusz będzie silnym impulsem do przezwyciężania strategicznych wyzwań w inwestycjach infrastrukturalnychm szczególnie w takich obszarach jak bezpieczeństwo energetyczne, sieci cyfrowych i transportu.

Estonia twierdzi, że podjęła przygotowania do piątego szczytu i trzeciego forum biznesowego Inicjatywy Trójmorza, które odbędą się w Tallinie 19 i 20 października po tym, jak wydarzenia zostały przesunięte z powodu epidemii koronawirusa.

Szef estońskiego MSZ powiedział, że "organizacja szczytu i forum biznesowego w Estonii to doskonała okazja do zacieśnienia współpracy między członkami Trójmorza". Jak dodał Reinsalu, "pandemia COVID-19 i jej paraliżujący wpływ na funkcjonowanie społeczeństw, dostępność niezbędnych produktów, sprzętu medycznego i środków ochrony indywidualnej oraz ogólnie na gospodarkę jeszcze bardziej zwiększyły znaczenie strategicznych połączeń".

Prowadzona przez Polskę Inicjatywa Trójmorza ma na celu zacieśnienie powiązań infrastrukturalnych, energetycznych i biznesowych między 12 krajami leżącymi pomiędzy Morzem Czarnym, Bałtykiem i Adriatykiem. Inicjatywa łączy Polskę, Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Rumunię, Słowację, Słowenię i Węgry.

Kluczowymi partnerami inicjatywy są Niemcy, Unia Europejska i Stany Zjednoczone.

Więcej na ten temat: www.3seas.eu