Polskie Radio
Section05
Estonia

Kreml planował tajne operacje rusyfikacji krajów bałtyckich. Media ujawniają szczegóły

Międzynarodowa grupa dziennikarzy śledczych ujawniła tajne dokumenty strategiczne Rosji obejmujące m.in. plan zredukowania obecności NATO i zwiększenia wpływów Kremla i rosyjskiej kultury w krajach bałtyckich - poinformowały m.in. estoński dziennik "Eesti Paevaleht", niemiecki "Suddeutsche Zeitung" i portal Yahoo News.
Zobacz więcej na temat:  Estonia wojna na Ukrainie polityka Unia Europejska Ukraina Rosja NATO Litwa Łotwa

Premier Morawiecki: sankcje na Rosję muszą być twarde, ale potrzeba wsparcia w zakresie ochrony produktów rolnych

- Sankcje na Rosję muszą być twarde, ale kraje Europy Środkowej muszą mieć wsparcie; nie sztuka nałożyć sankcje i pozostawić kraje, które na skutek tych sankcji również cierpią i mają problemy na rynku wewnętrznym - powiedział premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premier Estonii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Estonia wojna na Ukrainie polityka Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej sankcje Ukraina Rosja

Spotkanie premierów Polski i Estonii. Morawiecki: jesteśmy dostawcą bezpieczeństwa dla naszych sąsiadów

- Polska i Estonia leżą zbyt blisko Rosji, by pozwolić sobie na neutralność, dlatego zabiegamy o wzmocnienie gwarancji bezpieczeństwa dla Ukrainy i razem zabiegaliśmy, by jak najszybciej Finlandia i Szwecja przystąpiły do NATO - mówił premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premier Estonii Kają Kallas.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki Estonia wojna na Ukrainie