X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Odbudowa gospodarki po koronawirusie. KE tworzy specjalny fundusz

20.05.2020 14:51
Komisja Europejska ma zaproponować w przyszłym tygodniu utworzenie funduszu odbudowy po koronakryzysie przekraczającego bilion euro. Poinformował o tym wiceprzewodniczący Komisji Valdis Dombrovskis.
Audio
  • KE chce stworzyć fundusz odbudowy po koronakryzysie przekraczający bilion euro. Korespondencja Beaty Płomeckiej (IAR)
  • Fundusz odbudowy UE [POSŁUCHAJ]
Klientka dezynfekuje ręce w otwartym ponownie sklepie z odzieżą w Madrycie
Klientka dezynfekuje ręce w otwartym ponownie sklepie z odzieżą w MadrycieEPA/Rodrigo Jimenez

To więcej niż początkowe przymiarki Komisji, mówiące o funduszu w wysokości 320 miliardów euro. Przedstawiony przed kilkoma dniami przez Francję i Niemcy plan zakładał stworzenie funduszu w wysokości 500 miliardów euro. Propozycja Brukseli będzie jeszcze hojniejsza.

Komisja chce pożyczyć na rynkach finansowych ponad bilion euro, by później mogły z tego skorzystać unijne kraje. - Oczywiście w tym przypadku mówimy o pożyczkach i grantach, ale to jest ten poziom ambicji, o którym rozmawiamy - powiedział Valdis Dombrovskis.

Stanowisko Polski

Polska, jak mówił wczoraj minister do spraw europejskich Konrad Szymański, opowiada się za możliwie szerokim udziałem bezzwrotnych grantów. - Myślę, że to stanowisko jest dziś większościowe w Radzie Europejskiej - podkreślił minister Szymański w rozmowie z brukselską korespondentką Polskiego Radia, Beatą Płomecką.

Dla Polski w tym funduszu kluczowe będą też zasady wydatkowania, czyli kryteria przyznawania funduszy. Warszawa popiera również ideę stworzenia funduszu na bazie zaciągniętych pożyczek na rynku.

Swoje propozycje Komisja Europejska przedstawi za tydzień, 27 maja, i wtedy rozpoczną się negocjacje między krajami członkowskimi. Oczekiwanie jest takie, by w przyszłym miesiącu doszło do porozumienia w tej sprawie, choć może to być  trudne z powodu dużych rozbieżności zdań w Unii.


IAR/dad