X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjskie media zapowiadają wznowienie budowy Nord Stream 2

29.11.2020 13:54
Rosja zamierza wznowić budowę gazociągu Nord Stream2 - podały rosyjskie i niemieckie media. Według radia Echo Moskwy oraz rozgłośni ARD, prace miałby się rozpocząć w grudniu. Układanie rur na dnie Bałtyku wstrzymano rok temu po tym, gdy Stany Zjednoczone ogłosiły, że nałożą sankcje na każdą firmę, która będzie uczestniczyła w tym projekcie.
Audio
  • Rosja - media zapowiadają wznowienie budowy Nord Stream 2. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Budowa Nord Stream 2
Budowa Nord Stream 2Shutterstock.com / Allthings Berlin

O wznowieniu budowy gazociągu poinformowała rosyjska rozgłośnia Echo Moskwy. Na antenie moskiewskiego radia szef parlamentarnej komisji energetyki Paweł Zawalny oświadczył, że projekt jest korzystny zarówno dla Rosji, jak i dla Niemiec. Wcześniej niemiecka stacja radiowa ARD, powołując się na źródła w spółce Nord Stream2 AG podała, że budowa rurociągu zostanie wznowiona na początku grudnia.

Układanie gazociągu przerwano rok temu, gdy Stany Zjednoczone zagroziły sankcjami wszystkim firmom uczestniczącym w tym przedsięwzięciu. Kilka dni temu, obawiając się amerykańskich sankcji, z projektu wycofała się norweska spółka certyfikująca. Rosyjskie media podały też, że rejon budowy Nord Stream2 opuścił statek „Akademik Czerski”, który miał układać rury na dnie Bałtyku. Jednostka obecnie cumuje w okolicach Kaliningradu. 

Przeciwko budowie drugiej nitki Gazociągu Północnego jest Polska. w ocenie naszych ekspertów zwiększa ona zależność krajów Unii Europejskiej od rosyjskich surowców i zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Europy.

IAR/dad

USA: msza w intencji Andrzeja Pityńskiego i radnego Michaela Yuna

29.11.2020 13:00
Z inicjatywy Komitetu Ochrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych w sobotę w Jersey City odprawiono mszę św. w intencji nieżyjącego już twórcy monumentu Andrzeja Pityńskiego i radnego Michaela Younga, w trakcie której przypomniano o ich zasługach.

Muzeum Historii Polski wydało książkę o Henryku Gruberze

29.11.2020 10:44
"Henryk Gruber. Wspomnienia i uwagi" to najnowsza książka wydana przez Muzeum Historii Polski. Autobiografia jest świadectwem niezwykłych losów autora, i zarazem przynosi ciekawą narrację o odbudowie państwa w której brał czynny udział od pierwszych dni wolności od 1918 roku. Tom obejmuje lata 1892-1942.

Krzysztof Szczerski: Polska czeka na nowe propozycje Niemiec ws. budżetu

29.11.2020 12:51
Szef Gabinetu Prezydenta minister Krzysztof Szczerski powiedział, że Polska czeka na nowe propozycje ws. unijnego budżetu ze strony Niemiec, które pełnią prezydencję w Unii Europejskiej. Polska i Węgry zagroziły wetem wobec projektu budżetu, kwestionując mechanizm powiązania wypłaty funduszy unijnych z przestrzeganiem praworządności. Według Polski i Węgier kryterium to jest nieprecyzyjne i może posłużyć do podejmowania decyzji motywowanych politycznie.