X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

USA: pierwsze decyzje prezydenta Joe Bidena

21.01.2021 07:24
Stany Zjednoczone ponowienie przystąpiły do porozumienia klimatycznego z Paryża. To jedna z pierwszych decyzji nowego prezydenta USA Joe Bidena. W pierwszym dniu urzędowania Biden podpisał kilkanaście rozporządzeń dotyczących polityki wewnętrznej i zagranicznej.
Zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA
Zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USAPAP/EPA/SAUL LOEB / POOL

Kilka godzin po zaprzysiężeniu Joe Biden zasiadł przy biurku w Gabinecie Owalnym Białego Domu, gdzie czekało na niego 17 rozporządzeń.

Pierwsze dotyczyło wprowadzenia obowiązku utrzymywania dystansu społecznego i noszenia maseczek w obiektach federalnych. Prezydent USA powołał też podlegającego mu bezpośrednio koordynatora do spraw walki z pandemią koronawirusa.


Posłuchaj
00:55 10859835_1.mp3 Joe Biden jest nowym, 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wieczorem polskiego czasu zwycięzca listopadowych wyborów został uroczyście zaprzysiężony na Kapitolu. Materiał Wojciecha Cegielskiego (IAR)

 

Joe Biden anulował też decyzję Donalda Trumpa o wycofaniu USA ze Światowej Organizacji Zdrowia, przywrócił ochronę przed dyskryminacją w miejscu pracy ze względu na orientację seksualną, przedłużył moratorium wstrzymujące spłatę pożyczek studenckich oraz zakaz zajmowania nieruchomości osób, które nie spłacają federalnych kredytów hipotecznych z powodu pandemii.

W kwestii imigracji Biden zwiększył ochronę przed deportacją dzieci nielegalnych imigrantów oraz anulował rozporządzenia przyjazdów do USA osób z niektórych, głownie muzułmańskich krajów.


Posłuchaj
00:51 10859881_1.mp3 Zakończony pokazem fajerwerków koncert „Celebrating America” z udziałem wykonawców muzyki rockowej, popowej, country i klasycznej był ostatnim punktem inauguracji 46. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Podczas wirtualnego koncertu, ze specjalnym przesłaniem do nowego przywódcy USA wystąpili byli prezydenci Bill Clinton, George Bush i Barac

 

Szereg podpisanych rozporządzeń dotyczy walki z globalnym ociepleniem. Poza ponownym przystąpieniem do paryskiego porozumienia klimatycznego, Joe Biden przywrócił wyższe normy ochrony środowiska dla producentów samochodów i zawiesił zgodę na budowę rurociągu Keystone XL z Kanady a także cofnął część pozwoleń na wydobycie ropy i gazu w strefach ochrony środowiska na Alasce.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Stany Zjednoczone Joe Biden

Prezydent Joe Biden: zjednoczeni możemy zrobić wielkie, ważne rzeczy

20.01.2021 19:47
- Dzisiaj świętujemy triumf nie kandydata, a idei, jaką jest demokracja. Wola ludu została wysłuchana. Wiemy, że demokracja jest cenna i delikatna i teraz wygrała. To jest dzień Ameryki, dzień demokracji - rozpoczął swoje przemówienie Joe Biden po tym, gdy został zaprzysiężony na 46. prezydenta