Polskie Radio
Section05
Ameryka

"Reprezentuje nurt tzw. Ameryki postępowej". Prof. Krasnodębski o Bidenie

- Może i Joe Biden jest człowiekiem bardziej umiarkowanym niż Kamala Harris, ale w dalszym ciągu reprezentuje pewien nurt, tzw. Ameryki postępowej - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 wybory w USA Donald Trump Joe Biden USA Stany Zjednoczone Ameryka infografika Zdzisław Krasnodębski Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 POLSKA

"Joe Biden wszedł w narrację Donalda Trumpa". Publicysta o debacie prezydenckiej w USA

- Debata Trump-Biden był żenująca, najgorsza w historii amerykańskich debat prezydenckich pokazywanych w telewizji od 1960 r. Pokazała, jak zdegenerowany został język debaty publicznej w ostatnich latach, niestety także za sprawą Trumpa, który wprowadził do amerykańskiej polityki showbiznesowy sznyt - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Adamski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Donald Trump Joe Biden Ameryka Stany Zjednoczone wybory prezydenckie w USA Polskie Radio 24 infografika

"Dużo epitetów, osobistych wycieczek". Wybranowski o debacie prezydenckiej w USA

- Zdaniem amerykańskich komentatorów była to najgorsza debata w historii. Pojawiają się głosy, że to była wręcz hańba - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski (publicysta). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") oraz Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna").
Zobacz więcej na temat:  wybory w USA Donald Trump Joe Biden wybory prezydenckie w USA debata USA Ameryka Stany Zjednoczone infografika Wojciech Wybranowski Eliza Olczyk Polskie Radio 24 ŚWIAT

Truman Capote. "Śniadanie u Tiffany'ego" zmieniło wszystko

Truman Capote powiedział kiedyś, że jego kariera dzieli się na dwa okresy - przed i po "Śniadaniu u Tiffany'ego". Za tym sukcesem stał nie tylko talent pisarza, lecz także kultowa adaptacja z Audrey Hepburn. Co druga znajoma Capote'a uważała, że jest pierwowzorem głównej bohaterki. A pewna kobieta z Manhattanu wytoczyła mu w związku z tym proces.
Zobacz więcej na temat:  śniadanie tiffany literatura KSIĄŻKA książki proza Truman Capote USA Ameryka Północna Ameryka Audrey Hepburn Hollywood HISTORIA

Trump krytykuje głosowanie korespondencyjne. Pieniądze za karty do głosowania w jednym ze stanów?

- Chcemy, aby wybory były uczciwe, ale nie wiem czy to możliwe, biorąc pod uwagę całą sytuację - powiedział Donald Trump. Prezydent USA uważa, że korespondencyjna forma głosowania prowadzi do manipulacji. Zareagował też na materiały wskazujące nieprawidłowości podczas lokalnych wyborów w jednym ze stanów - miało tam dojść do płacenia za karty do głosowania i masowego ich zbierania.
Zobacz więcej na temat:  głosowanie korespondencyjne Donald Trump Joe Biden wybory w USA ŚWIAT Ameryka

Na to wydarzenie czekają miliony Amerykanów. Dzisiejszej nocy debata Trump-Biden

Przed nami jeden z najważniejszych momentów amerykańskiej kampanii prezydenckiej - pierwsza debata telewizyjna między Donaldem Trumpem a Joe Bidenem. Dziesiątki milionów Amerykanów zasiądą dzisiejszej nocy przed ekranami, aby śledzić pojedynek kandydatów demokratów i republikanów w wyborach zaplanowanych na 3 listopada.
Zobacz więcej na temat:  debata wybory w USA Joe Biden Donald Trump ŚWIAT Ameryka