Polskie Radio
Section05
Joe Biden

Pożegnanie szefa połączonych sztabów wojsk USA. W ceremonii wziął udział prezydent Biden

Stany Zjednoczone mają nowego szefa Kolegium Połączonych Sztabów sił zbrojnych. Stanowisko to oficjalnie przejął od generała Marka Milley’a generał Charles Brown. W ceremonii przekazania obowiązków i pożegnania generała Milleya’a wziął udział prezydent Joe Biden. Więcej na ten temat korespondent Polskiego Radia Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Joe Biden Lloyd Austin Marek Wałkuski

Szczyt UE-USA w Waszyngtonie. W tle wsparcie dla Ukrainy i obciążenie Rosji kosztami wojny

20 października odbędzie się szczyt Unia Europejska-Stany Zjednoczone. Prezydent USA Joe Biden zaprosił na rozmowy do Białego Domu przewodniczących Rady Europejskiej Charlesa Michela i Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen - informuje korespondentka Polskiego Radia z Brukseli Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Unia Europejska Stany Zjednoczone Waszyngton Bruksela polityka Beata Płomecka USA Ursula von der Leyen Joe Biden Rosja

Pociski dalekiego zasięgu ATACMS dla Ukrainy. Jest decyzja prezydenta USA

Prezydent USA Joe Biden podjął decyzję o przekazaniu Ukrainie amerykańskich pocisków dalekiego zasięgu ATACMS. Decyzja miała zapaść przed wizytą prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w USA w tym tygodniu, ale administracja Bidena postanowiła nie ogłaszać jej publicznie. Najpewniej chodziło o uniknięcie uprzedzenia Rosjan, co skłoniłoby ich do przesunięcia szlaków zaopatrzenia dalej od linii frontu.
Zobacz więcej na temat:  USA Ukraina Rosja wojna na Ukrainie broń ŚWIAT Europa Joe Biden Wołodymyr Zełenski

Zełenski przed spotkaniem z Bidenem w Białym Domu: priorytetem są środki obrony powietrznej

Jedną z priorytetowych kwestii jest dla nas wzmocnienie sił obrony powietrznej; poza tym więcej sankcji wobec Rosji i wsparcia naszych żołnierzy na linii frontu - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przed zaplanowanym na czwartek spotkaniem w Białym Domu z prezydentem USA Joe Bidenem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Stany Zjednoczone Joe Biden Biały Dom Wołodymyr Zełenski wojna na Ukrainie wojna 2023

Nowy Jork: prezydent Duda rozmawiał z Joe Bidenem. Minister Przydacz podał szczegóły

- W Nowym Jorku doszło do krótkiej rozmowy prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych. Natomiast spotkanie z prezydentem Zełenskim nie jest w tej chwili zaplanowane - poinformował o tym doradca polskiego prezydenta minister Marcin Przydacz. Posłuchaj relacji korespondenta Polskiego Radia Wojciecha Cegielskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA prezydent Andrzej Duda Andrzej Duda w USA Joe Biden Wołodymyr Zełenski ONZ

Biden na szczycie ONZ: nie pozwolimy na rozbiór Ukrainy. Musimy odstraszyć agresora

Prezydent USA Joe Biden, zabierając głos w debacie generalnej 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych podkreślił, że to Rosja jest dziś głównym czynnikiem destabilizującym pokój na świecie. Szef Białego Domu podkreślał, że jeśli dziś społeczność międzynarodowa pozwoli na rozbiór Ukrainy, wówczas żaden kraj na świecie nie będzie się mógł czuć bezpiecznie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT ONZ Joe Biden Ameryka Północna USA Nowy Jork

Biały Dom potwierdza: Joe Biden spotka się z Wołodymyrem Zełenskim

Biały Dom oficjalnie potwierdził, że prezydent USA Joe Biden spotka się w przyszły czwartek z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. Do spotkania dojdzie w Waszyngtonie po wizycie Zełenskiego na dorocznym szczycie ONZ w Nowym Jorku. O szczegółach korespondent IAR w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Joe Biden Wołodymyr Zełenski Biały Dom USA Stany Zjednoczone Ameryka Ukraina Marek Wałkuski ŚWIAT

Media: Joe Biden spotka się z Wołodymyrem Zełenskim. Są nowe informacje

Prezydent USA Joe Biden spotka się w przyszłym tygodniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim - informują amerykańskie media powołując się na urzędników Białego Domu. Do spotkania ma dojść w Waszyngtonie po dorocznym szczycie ONZ w Nowym Jorku. O szczegółach korespondent IAR w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  Wołodymyr Zełenski Joe Biden USA Stany Zjednoczone Ameryka Ukraina ŚWIAT