Polskie Radio
Section05
Joe Biden

"Istotą jest wspieranie skrajnych stanowisk, które wprowadzają zamęt". Dr Bryc o wpływie Rosji na wybory w USA

- Nie chodzi o to, żeby Rosjanie opowiedzieli się po którejś ze stron. Istotą jest wspieranie bardzo skrajnych, przeciwnych stanowisk, które wprowadzają zamęt, chaos i szum informacyjny w społeczeństwie, któremu w takim obliczu jest trudniej podejmować racjonalne decyzje - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
Zobacz więcej na temat:  Rosja Stany Zjednoczone USA Donald Trump Joe Biden wybory w USA

Wybory w USA. Publicysta: sondaże ogólnokrajowe nie są najbardziej wiarygodne

- Sondaże wskazują na kilkuprocentową przewagę Joe Bidena nad Donaldem Trumpem, jednak dużo łatwiej jest zrobić sondaże ogólnoamerykańskie niż te w poszczególnych stanach, a to właśnie tam rozgrywa się prawdziwy "dramat" tych wyborów - mówił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, ekspert ds. międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory w USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden Ameryka Północna Stany Zjednoczone Tadeusz Płużański Polskie Radio 24 infografika

Brexit i wybory w USA w cieniu koronawirusa

W cieniu pandemii trwają negocjacje między Unią Europejską a Wielką Brytanią rozstrzygające, co nam z tego, jak ułożą się wzajemne relacje po brexicie. Pandemia położyła również swój długi cień na wybory prezydenckie w USA. Czy zadecyduje, kto je wygra?
Zobacz więcej na temat:  Wielka Brytania Brexit wybory prezydenckie w USA Boris Johnson Donald Trump Joe Biden koronawirus pandemia COVID-19 ŚWIAT polityka Unia Europejska Łukasz Jasina Trójka

"Wyścig jest pasjonujący". Karol Gac o wyborach prezydenckich w USA

- Prezydent USA Donald Trump teoretycznie ma stratę w sondażach do jego kontrkandydata, ale system prezydencki w USA jest o wiele bardziej skomplikowany niż w Polsce. Niewątpliwie ten wyścig jest pasjonujący - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac, publicysta "Do Rzeczy". 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA wybory w USA wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden Ameryka Stany Zjednoczone Karol Gac Łukasz Sobolewski Polskie Radio 24

"Dla Amerykanów najważniejsze są miejsca pracy". Prof. Żyro o wyborach w USA

- Obydwaj kandydaci zapewniają, że mają pomysł jak ożywiać gospodarkę Stanów Zjednoczonych w czasie pandemii. Polityka jest jednak obietnicą, bazuje na niej. Dopiero po wyborze prezydenta zobaczymy, jak to jest naprawdę - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Żyro z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Joe Biden wybory w USA USA Ameryka Stany Zjednoczone Antoni Opaliński Polskie Radio 24 ŚWIAT

Debata prezydencka w USA. Piotrowski: niezdecydowanym wyborcom mogła pomóc

W Stanach Zjednoczonych odbyła się ostatnia debata telewizyjna Donalda Trumpa i Joe Bidena przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. - Obaj pokazali podobny poziom, a swoje programy zaprezentowali w rozsądny sposób. Różnili się w zdaniu, co jest naturalne i pożądane w amerykańskiej polityce - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Piotrowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski ŚWIAT Więcej świata USA wybory w USA Joe Biden Donald Trump

NASZ WYWIAD Tak się walczy o głosy Polonii w USA. "Zwolennicy Bidena szerzą pogłoski, że Trump nienawidzi pierogów"

Kto wygrał debatę prezydencką Donald Trump kontra Joe Biden? Jak kluczowe jest poparcie Polonii dla obu kandydatów? Czy koronasceptycy mogą wpłynąć na wynik wyborów w Stanach Zjednoczonych? O co chodzi w amerykańskim systemie wyborczym? Na te oraz szereg innych pytań dotyczących zbliżających się wyborów w USA, w rozmowie z dziennikarzem portalu PolskieRadio24.pl, odpowiedział analityk polityczny i działacz polonijny w USA Daniel Pogorzelski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Donald Trump Joe Biden USA Stany Zjednoczone

"Bardzo ważna dla Trumpa". Amerykanista o drugiej debacie przed wyborami w USA

- Będzie to ostatnia możliwość skonfrontowania się z Joe Bidenem, by przemówić do Amerykanów i przedstawić swoją wizję na drugą kadencję - mówił na antenie Polskiego Radia 24 amerykanista Dr Wojciech Kwiatkowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W czwartek odbędzie się druga debata prezydencka Donald Trump-Joe Biden przed wyborami prezydenckimi w USA. 
Zobacz więcej na temat:  Donald Trump Joe Biden USA wybory w USA

"Pionek europejskiej lewicy". Polish-Americans for Trump o Joe Bidenie

- Pod rządami Bidena Polska i Europa Środkowa byłyby świadkami powrotu do geopolitycznej niepewności i bierności administracji Obamy. W kadencji Trumpa cieszą się silnymi relacjami z Ameryką - twierdzi dr Lucja Świątkowski Cannon z Polish-Americans for Trump.
Zobacz więcej na temat:  Polonia Polonia w USA Stany Zjednoczone USA Ameryka Północna Donald Trump Joe Biden wybory prezydenckie w USA Europa Środkowa Rosja ŚWIAT

"Interesy z największą prywatną firmą energetyczną Chin". Giuliani dostarcza dowody obciążające syna Bidena

Rudy Giuliani, prawnik prezydenta USA Donalda Trumpa, przekazał policji w Delaware kopię twardego dysku, który jego zdaniem należał do Huntera Bidena i zawiera materiały obciążające syna byłego wiceprezydenta USA i rywala Trumpa w listopadowych wyborach Joe Bidena. Poinformowały o tym w środę władze stanowe.
Zobacz więcej na temat:  USA Stany Zjednoczone Ameryka Północna Joe Biden Donald Trump wybory prezydenckie w USA ŚWIAT