X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Na forum ONZ prezydent Andrzej Duda przestrzegał przed naiwnością w relacjach z Rosją

22.02.2021 16:45
Polski przywódca wziął udział w debacie wysokiego szczebla podczas sesji Rady Praw Człowieka ONZ. W wystąpieniu przygotowanym na obrady odbywające się online prezydent skrytykował też reżim w Mińsku
Audio
  • Prezydent Andrzej Duda wygłosił przemówienie na forum ONZ
Prezydent Andrzej Duda podczas forum Rady Praw Człowieka
Prezydent Andrzej Duda podczas forum Rady Praw Człowiekaprezydent.pl

Andrzej Duda nawiązał do masowych zatrzymań demonstrantów protestujących przeciwko uwięzieniu lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego.

"Nie są oni znani z imienia i nazwiska, a ich los w wielu przypadkach pozostaje nieznany, ale bazując na naszym doświadczeniu możemy ocenić, że może być on tragiczny. Przywracanie podejścia "business-as-usual" w stosunkach z Rosją i oczekiwanie, że wpłynie ono na zachowanie Kremla, jest naiwne. Nie na tym polega właściwy dialog" - zaznaczył prezydent.

Andrzej Duda argumentował, że właściwy dialog wiąże się z przestrzeganiem standardów. Jak dodał, w przypadku Rosji, ulegają one nie poprawie, a pogorszeniu.

Polski prezydent wezwał władze w Moskwie do uwolnienia Aleksieja Nawalnego oraz jego zwolenników. W kilkuminutowym wystąpieniu Andrzej Duda przypomniał też o protestach Białorusinów, którzy nie zgadzają się z rezultatem sfałszowanych wyborów prezydenckich.

"Skala represji ze strony białoruskiego reżimu, która nastąpiła później, była wręcz alarmująca. W tej sytuacji społeczność międzynarodowa nie może milczeć. Każdy kraj musi wypełniać swoje zobowiązania wynikające z międzynarodowego prawa w zakresie praw człowieka. Wzywam władze białoruskie do odejścia od polityki ucisku na rzecz polityki dialogu" - zaapelował.

Prezydent podkreślił również, że społeczność międzynarodowa powinna nadal zwracać "baczną uwagę na fatalną sytuację w zakresie praw człowieka" na terytoriach Ukrainy okupowanych przez siły rosyjskie lub prorosyjskich separatystów. "Polska jednoznacznie potwierdza swoje poparcie dla integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy w jej międzynarodowo uznanych granicach" - oświadczył Andrzej Duda podczas sesji Rady Praw Człowieka ONZ.

IAR/PP