X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Elżbieta Witek: łączy nas wyjątkowa przyjaźń

23.03.2021 09:38
Marszałek Sejmu napisała, że Polaków i Węgrów łączy wyjątkowa przyjaźń, jakiej inne narody mogą nam pozazdrościć. "Dziś świętujemy te szczególne więzy, dziękując za to, co razem osiągnęliśmy i życząc naszym węgierskim przyjaciołom wszystkiego najlepszego z okazji wspólnego święta." - napisała na twitterze marszałek Elżbieta Witek. Życzenia marszałek Sejmu z okazji Dnia Przyjaźni Polsko - Węgierskiej zostały zamieszczone w dwóch językach.
Elżbieta Witek
Elżbieta WitekSejm RP/Twitter

W poniedziałek prezydenci Polski i Węgier rozmawiali o profilaktyce, skutecznej walce z COVID-19 oraz sposobach minimalizowania skutków pandemii. Podczas wideorozmowy prezydent Andrzej Duda i prezydent Węgier János Áder poruszyli także wątek sytuacji ekonomicznej w dobie koronawirusa. "W tym kontekście Prezydenci Duda i Áder uzgodnili, że Warszawa i Budapeszt będą ściśle współpracować w celu nadania silnego impulsu rozwojowego dla gospodarki Polski i Węgier od momentu wygasania oraz po zakończeniu pandemii" - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie prezydenta.

Wśród pozostałych tematów rozmów znalazły się perspektywy rozwoju współpracy bilateralnej, regionalnej oraz w ramach organizacji międzynarodowych. "Prezydenci wyrazili także nadzieję, że zbliżający się szczyt Inicjatywy Trójmorza, który odbędzie się w Sofii, będzie miał wymiar strategiczny dla dalszego rozwoju współpracy pomiędzy Trójmorzem a Unią Europejską oraz Stanami Zjednoczonymi" - czytamy w komunikacie.

Andrzej Duda i János Áder dyskutowali też o kierunkach rozwoju Grupy Wyszehradzkiej, która w tym roku obchodzi 30. rocznicę istnienia. "Podczas rozmowy Prezydenci Duda i Áder zgodzili się, że działanie V4 jest jednym z filarów polityki regionalnej zarówno Polski, jak i Węgier, a ponadto cementuje oraz wzmacnia bardzo dobre relacje bilateralne obu państw" - napisano w oświadczeniu.

Okazją do rozmowy był Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej ustanowiony 23 marca. Został przyjęty 12 marca 2007 r. na mocy jednomyślnej decyzji wszystkich członków Parlamentu Węgier. Cztery dni później, 16 marca 2007 r. taką uchwałę przez aklamację podjął Sejm RP. Pierwotnie planowano spotkanie obu przywódców w Bochni - mieście symbolicznym dla relacji polsko-węgierskich ze względu na św. Kingę oraz położenie miasta na średniowiecznym szlaku, biegnącym z Węgier nad Morze Bałtyckie.


IAR/dad