Polskie Radio
Section05
Elżbieta Witek

Marszałek Sejmu: jak nadejdzie IV fala pandemii i nie będziemy zaszczepieni, zostaniemy w domach

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaapelowała w Chocianowie, aby się szczepić. - Szczepienia dzisiaj są naprawdę jedyną osłoną przed jedynym wrogiem, który na dodatek mutuje - mówiła. Jak dodała, "w każdej gminie, każdej wsi, ośrodku zdrowia, aptece - można pójść i się zaszczepić". - Proszę was, zróbcie to - mówiła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek szczepienia pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19

Witek: władza, która w sposób odpowiedzialny podchodzi do rządzenia, myśli o tym, żeby coś dobrego po sobie pozostawić

- Władza, która w sposób odpowiedzialny podchodzi do rządzenia, myśli przede wszystkim o tym, żeby coś dobrego po sobie pozostawić - mówiła w sobotę w Lesznie marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Podkreślała przy tym, że odpowiedzialna władza, nawet jeśli coś jej nie wychodzi, nie zamiata tego pod dywan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek wielkopolskie społeczeństwo Prawo i Sprawiedliwość polityka

Obchody Święta Policji Polskiej. Szef MSWiA: dziękuję wam za ciężką i efektywną służbę

- Trzeba podziękować wam za ciężką służbę, ale i za efekty tej służby. A te efekty są bardzo dobre - powiedział podczas centralnych obchodów Święta Policji minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński. - Przy polskiej policji czujemy się bezpieczni i wiemy, że wtedy, kiedy jest zagrożenie nie jesteśmy sami - dodała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo policja polska policja Mariusz Kamiński Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbieta Witek Marszałek Sejmu

Elżbieta Witek: agresja podczas spotkań rozpoczęła się od powrotu Tuska

- Prezentując Polski Ład, spotykamy się z niebywałą agresją. Rozpoczęła się ona od momentu powrotu Donalda Tuska. To samo działo się podczas sobotniego spotkania w Otyniu. Chodziło o to, aby rozbić spotkanie - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia o spotkaniu w Otyniu Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład Donald Tusk Platforma Obywatelska opozycja POLSKA polityka Elżbieta Witek Katarzyna Gójska

Spotkanie szefów parlamentów państw V4. Elżbieta Witek: w UE wszyscy powinni być traktowani tak samo

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przypomniała, że Polska i Węgry są suwerennymi państwami. W tym kontekście podkreślała konieczność respektowania zasady jednakowego traktowania wszystkich członków w ramach Unii Europejskiej. Zaznaczyła, że wszystkie one mają jednakowe prawa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Węgry grupa wyszehradzka Marszałek Sejmu Elżbieta Witek POLSKA polityka Unia Europejska

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 02.07.2021 r.

W tym wydaniu: zmiana przewodnictwa w Grupie Wyszehradzkiej, wizyta marszałek Sejmu, Elżbiety Witek na Litwie oraz 100 dni od czasu zatrzymania przez białoruskie służby Andżeliki Borys, prezes Związku Polaków na Białorusi i Andrzeja Poczobuta, polskiego działacza społecznego i dziennikarza.
Zobacz więcej na temat:  grupa wyszehradzka Unia Europejska Mateusz Morawiecki Sejm Litwa Białoruś Polacy na Białorusi Elżbieta Witek Andżelika Borys Andrzej Poczobut

"Jednym z głównych tematów sprawa Polaków na Litwie". Elżbieta Witek z wizytą Wilnie

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przebywa z pierwszą oficjalną wizytą na Litwie. W wileńskim Domu Kultury Polskiej spotkała się z przedstawicielami polskiej mniejszości na Litwie. Dziś wieczorem marszałek będzie rozmawiać z litewską minister sprawiedliwości Eweliną Dobrowolską. Początek spotkania ok. 20 czasu polskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska POLSKA Litwa Elżbieta Witek Sejm

Witek: działania mające wpłynąć na proces legislacyjny w Polsce są głęboko nieuprawnione

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek napisała, że działania podejmowane przez przedstawicielstwa dyplomatyczne obcych państw, mające na celu wywarcie wpływu na proces legislacyjny w Polsce, są głęboko nieuprawnione. Oświadczenie zostało opublikowane w związku z reakcjami dyplomatów na nowelizację Kodeksu postępowania administracyjnego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izrael dyplomacja Żydzi Elżbieta Witek II wojna światowa