Polskie Radio
Section05
Elżbieta Witek

Marszałek Sejmu o pomocy Polaków dla uchodźców z Ukrainy: pokazali wielkie serce

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Jarosławia na Podkarpaciu. Podczas wystąpienia mówiła między innymi o programach socjalnych, które wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości. Poruszyła również kwestie pandemii COVID-19, a także rosyjskiej pełnowymiarowej wojny na Ukrainie. - Nigdzie na świecie nikt w ten sposób uciekającym przed wojną nie pomagał - stwierdziła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podkarpackie Elżbieta Witek społeczeństwo wojna na Ukrainie inflacja GOSPODARKA kryzys kryzys w Unii Europejskiej sankcje sankcje Unii Europejskiej Prawo i Sprawiedliwość polityka

Nowa fabryka pomp ciepła w Legnicy. Premier: Polska staje się centrum rozwoju technologii energooszczędnych

- Nowa fabryka pomp ciepła docelowo ma stworzyć 3 tys. miejsc pracy - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Legnicy podczas uroczystości wkopania kamienia węgielnego pod budowę fabryki pomp ciepła. Dodał, że inwestycja przyczyni się do rozwoju regionu legnickiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia odnawialna energia mieszkania inwestycje inwestycje zagraniczne Mateusz Morawiecki Elżbieta Witek POLSKA energetyka Legnica

Elżbieta Witek: zapewniamy obywatelom bezpieczeństwo, w centrum stawiamy rodzinę

Elżbieta Witek w poniedziałek spotkała się z wyborcami podczas Pikniku Rodzinnego w Supraślu koło Białegostoku, na którym podkreślała, że rząd Prawa i Sprawiedliwości "stara się zapewnić wszystkim obywatelom bezpieczeństwo", a "w centrum zawsze stawia rodzinę". Wydarzenie zorganizowała gmina Supraśl we współpracy z urzędem marszałkowskim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Podlasie regiony polityka społeczeństwo Elżbieta Witek rodzina

Elżbieta Witek: silna i liczna armia to sprawa priorytetowa

- Dajecie państwo nam, Polakom, ogromne poczucie bezpieczeństwa. Sama świadomość, że tutaj jesteście, daje nam przekonanie, że nic złego nam się stać nie może, że stoicie na straży bezpieczeństwa polskich granic, czyli tego, do czego wojsko zostało powołane - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwracając się do żołnierzy strzegących granicy polsko-białoruskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek zjednoczona prawica wojsko Wojsko Polskie

Piknik rodzinny "Złoci ludzie Złote serca". Witek: Polacy potrafią być wspaniałą wspólnotą

Elżbieta Witek podkreśliła, że "to, że obecnie jesteśmy w stanie pomagać naszym sąsiadom z Ukrainy w tych najtrudniejszych dla nich momentach, to dlatego, że postawiliśmy bardzo mocno na bezpieczeństwo". - Zarówno to zewnętrzne jak i to bezpieczeństwo wewnętrzne - zaznaczyła. Prawie 58 milionów złotych otrzymały w ramach Polskiego Ładu samorządy z powiatu złotoryjskiego. Promesy wręczyła marszałek Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dolnośląskie Elżbieta Witek uchodźcy polska pomoc służby i bezpieczeństwo bezpieczeństwo społeczeństwo Polski Ład

"Razem możemy pokonać Rosję". Bilans wizyty marszałek Sejmu w Kanadzie

- To była bardzo ważna wizyta - mówi, w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy, Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP, o pobycie polskiej delegacji w Kanadzie. - Wszystkich przekonywałam, że tak jak my to robimy, jak robi to Polska, trzeba pomagać Ukrainie jak najszybciej wygrać tę wojnę. Jest to potrzebne po to, by cały świat mógł być wolny i demokratyczny. A tylko razem pokonamy Rosję - powiedziała marszałek Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  Elżbieta Witek Sejm Kanada Polonia Polacy za granicą parlament w Polsce

"Tylko gdy współdziałamy, możemy zwyciężyć". Elżbieta Witek złożyła kwiaty na polskim cmentarzu w Kanadzie

- To jest kawałek Polski, tutaj w Kanadzie - mówiła na polskim cmentarzu wojskowym w Niagara-on-the-Lake marszałek Sejmu Elżbieta Witek w drugim dniu swojej wizyty w Kanadzie. - Tylko wtedy, kiedy współpracujemy i współdziałamy ze sobą, kiedy budujemy takie wspaniałe sojusze i przyjaźnie, jak ta - polsko-kanadyjska, wtedy możemy zwyciężyć - podkreśliła nawiązując do rosyjskiej wojny na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Kanada Marszałek Sejmu Elżbieta Witek Polonia Ameryka Północna wojna na Ukrainie