Polskie Radio
Section05
Elżbieta Witek

Marszałek Sejmu: zawsze otaczaliśmy polskich żołnierzy i polski mundur największą czcią i szacunkiem

- Bez względu na to, jaki to był czas - wojny, międzywojnia, pokoju - polski żołnierz zawsze był dla nas kimś wyjątkowym. (...) Polski mundur także. Zawsze otaczaliśmy polskich żołnierzy i polski mundur największą czcią i szacunkiem - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Legnicy, gdzie wraz z ministrem obrony narodowej uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 84. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę oraz 30. rocznicę wyprowadzenia wojsk radzieckich z Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek 17 września 1939 Legnica Rosja służby i bezpieczeństwo polityka

84. rocznica napaści ZSRR na Polskę. Elżbieta Witek: nigdy nie godziliśmy się z niewolą

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek powiedziała w Legnicy do uczestników obchodów 84. rocznicy rosyjskiej agresji na Polskę, że "dzisiaj oddajemy cześć i chwałę wszystkim tym, którzy zostali zamordowani przez Sowietów". - 17 września to także data, która pokazuje, że Polacy kochają wolność. My nie potrafimy żyć w niewoli, nigdy się z nią nie godziliśmy - wskazała.
Zobacz więcej na temat:  17 września 1939 II wojna światowa Związek Radziecki historia Polski Elżbieta Witek POLSKA społeczeństwo

ORĘDZIE Marszałek Sejmu: Tusk to Lampedusa w Polsce

Marszałek Sejmu poruszyła w swoim sobotnim orędziu temat kryzysu migracyjnego, który powrócił do Europy. Elżbieta Witek podkreśliła, że opozycja w tym czasie "sufluje opinii publicznej wyolbrzymioną do niebotycznych rozmiarów sprawę rzekomego wydania wiz pracowniczych z naruszeniem procedur". - Donald Tusk ręka w rękę z Angelą Merkel był architektem tej niebezpiecznej polityki. Premier Tusk to nic innego, jak Lampedusa w Polsce - zaznaczyła marszałek Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek kryzys migracyjny 2023 Donald Tusk Tomasz Grodzki orędzie Lampedusa

"Włosi powoli tracą cierpliwość". Marszałek Witek o sytuacji migrantów na Lampedusie

Włosi powoli tracą cierpliwość w sprawie nielegalnej migracji - tak mówiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek po rozmowach z szefami obu izb włoskiego parlamentu. Przebywająca z wizytą w Rzymie marszałek Sejmu oceniła, że na poziomie europejskim nie widać pomysłu na rozwiązanie problemu setek tysięcy osób, które nielegalnie próbują dostać się na Stary Kontynent.
Zobacz więcej na temat:  migracja Lampedusa ŚWIAT Włochy imigranci w Europie Elżbieta Witek kryzys migracyjny 2023 Europa

"Piekło kobiet było za czasów Tuska". Elżbieta Witek podczas prezentacji programowej PiS

Podczas prezentacji programowej PiS w Końskich marszałek Sejmu Elżbieta Witek mówiła, że "dziś kobiety nie muszą krzyczeć wulgarnych haseł, by zmieniać Polskę". - Dziś kobiety zmieniają Polskę poprzez swój intelekt i pracę. To za rządów Donalda Tuska było piekło kobiet - oceniła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory w Polsce wybory Mateusz Morawiecki wybory 2023 Jarosław Kaczyński Elżbieta Witek Sejm Donald Tusk

"Szkoła średnia to wyjątkowy czas w życiu człowieka". Życzenia marszałek Sejmu na początek roku szkolnego

- Życzę wam, byście na co dzień żyli w życiu realnym, a nie wirtualnym, abyście zaznajomili się ze sobą, byście znaleźli tutaj przyjaciół - mówiła do uczniów I LO w Jaworze w Dolnośląskiem marszałek Sejmu Elżbieta Witek. - W życiu przychodzą czasem trudne momenty i najgorzej, gdy młody człowiek zostaje z trudnymi sprawami sam, a czasami wystarczy, kiedy obok nas jest jedna osoba - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony dolnośląskie szkoła edukacja Elżbieta Witek

Machałek, Pogoda, Kubów. Elżbieta Witek: lista PiS w Legnicy to silna drużyna

- W okręgu legnickim tworzymy silną i zdeterminowaną drużynę PiS, która przystąpi do walki o mandaty - oświadczyła w sobotę marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Poinformowała przy tym, że na czele listy PiS w Legnicy, poza jej nazwiskiem, znaleźli się m.in: Marzena Machałek, Szymon Pogoda i Krzysztof Kubów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce wybory parlamentarne wybory Elżbieta Witek Marzena Machałek Ewa Szymańska

"Uciekające kobiety, płaczące dzieci, umierający mężczyźni". Marszałek Sejmu o ataku Niemców na Frampol w 1939 roku

- Pierwszego września główne uroczystości odbywają się na Westerplatte i w Wieluniu, ale my chcemy pamiętać o innych, małych miasteczkach, które były w sposób okrutny bombardowane i niszczone przez niemieckie lotnictwo - podkreśliła w piątek we Frampolu marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA II wojna światowa historia Polski Elżbieta Witek