Polskie Radio
Section05
Elżbieta Witek

Jasna Góra: uroczyste odsłonięcie tablic upamiętniających ofiary rzezi wołyńskiej

"Ludobójcze czystki etniczne na Kresach Południowo-Wschodnich są jednym z najtragiczniejszych rozdziałów w historii najnowszej naszej Ojczyzny" - napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników niedzielnej uroczystości odsłonięcia na Jasnej Górze tablic upamiętniających ofiary rzezi wołyńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzeź Wołyńska historia Polski II wojna światowa ludobójstwo Ukraina Jasna Góra Częstochowa Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Elżbieta Witek

"Głosujmy, bierzmy los w nasze ręce". Marszałek Sejmu w przedwyborczym orędziu apeluje do Polaków

- Przed nami bardzo ważny dzień. Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, będziemy wybierali prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wolne wybory to święto demokracji, to ten moment, gdy potwierdzamy, że żyjemy w demokratycznym, praworządnym i wolnym państwie - mówiła w przedwyborczym orędziu, które wyemitowaliśmy w Programie 1 Polskiego Radia, marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Elżbieta Witek Sejm wybory w Polsce prezydent polityka

"Głosujmy, bierzmy los w nasze ręce". Marszałek Sejmu w przedwyborczym orędziu apeluje do Polaków

- Przed nami bardzo ważny dzień. Już w najbliższą niedzielę, 28 czerwca, będziemy wybierali prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wolne wybory to święto demokracji, to ten moment, gdy potwierdzamy, że żyjemy w demokratycznym, praworządnym i wolnym państwie - mówiła w przedwyborczym orędziu marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Elżbieta Witek Sejm wybory w Polsce prezydent polityka

"Nie będzie powodów, by kwestionować ich wynik". Prof. Grabowska o wyborach prezydenckich

- Z prawnego punktu widzenia nie będzie powodów, by kwestionować wynik wyborów. Wszystkie czynności są wykonywane zgodnie z prawem. Będzie oczywiście możliwość składania protestów wyborczych - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Genowefa Grabowska z Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 Ryszard Gromadzki Elżbieta Witek Sejm

"Toczy się bardzo cyniczna gra nastawiona na destrukcję państwa". Marszałek Sejmu o działaniach Senatu

- Dzisiaj nie można mówić o terminie wyborów, dlatego że ustawa, która reguluje proces wyborczy, jest w Senacie. Jak widzimy, od dwóch tygodni nic się w Senacie nie wydarzyło - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce Senat Elżbieta Witek Grzegorz Jankowski Tomasz Grodzki

"Okrągły stół stał się okrągłym kantem". Truskawa o działaniach Senatu ws. ustawy o wyborach prezydenckich

- Przedłużanie prac Senatu nad ustawą o wyborach prezydenckich świadczy o tym, że Koalicja Obywatelska chce odłożenia elekcji. Oni byliby usatysfakcjonowani dopiero wtedy, gdy ten projekt przewidywałby dorzucenie na starcie głosów Rafałowi Trzaskowskiemu - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Truskawa ze Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Do działań Senatu odniósł się również Jakub Pacan, publicysta "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Senat Tomasz Grodzki polityka Elżbieta Witek Marszałek Sejmu marszałek senatu wybory prezydenckie 2020

Marszałek Sejmu: nie można manewrować konstytucją, wybory muszą się odbyć do 6 sierpnia

 - Jestem zaniepokojona tym, co się dzieje w Senacie, jak postępuje marszałek Tomasz Grodzki. Wcześniej otrzymałam od niego zapewnienie, że nie będzie trzymał ustawy ws. wyborów prezydenckich przez 30 dni - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Apelowała do senatorów o "rozsądek i poczucie odpowiedzialności".
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 Sejm Senat polityka POLSKA Elżbieta Witek

"Wasza służba jest dowodem odpowiedzialności". Marszałek Sejmu o Straży Granicznej

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła funkcjonariuszom Służby Granicznej, w dniu ich święta, wyrazy uznania i szacunku. - Wasza codzienna służba, zwłaszcza w tym trudnym czasie, jest dowodem wielkiej odpowiedzialności za bezpieczeństwo naszego państwa i obywateli - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Witek straż graniczna granica Koronawirus w Polsce służby i bezpieczeństwo