Polskie Radio
Section05
Węgry

Grzegorz Górny: wobec krajów naszego regionu stosuje się podwójne standardy

- Polskę i Węgry piętnuje się w tej chwili za to, że uznają wyższość prawa krajowego nad unijnym, a przecież to samo orzekały sądy i Trybunały Konstytucyjne chociażby w Niemczech i Hiszpanii. Nie wywoływało to tak gwałtownych reakcji środowisk unijnych - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Grzegorz Górny.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli Grzegorz Górny Unia Europejska POLSKA Węgry

Węgierski ślad w aferze Pegasusa? MSZ zaprzecza, by rząd używał oprogramowania

Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oświadczył w poniedziałek, że rządowi węgierskiemu nic nie wiadomo o oprogramowaniu szpiegującym Pegasus, które miałoby być używane w kraju. Wyjaśnień w tej sprawie zażądał m.in. związek dziennikarzy. Według węgierskiego portalu śledczego Direkt36, Pegasusem zostały zakażone telefony czterech węgierskich dziennikarzy i jednego węgierskiego fotoreportera.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Węgry pegasus szpieg

"Strefy wolne od LGBT jak UFO". Mecenas Kwaśniewski o wszczęciu procedury przeciw Polsce przez KE

- Wszczęcie procedury ws. "stref wolnych od LGBT" jest jak kolejne śledztwo ws. UFO. Sprawa była już wyjaśniania, a KE w oficjalnym komunikacie przyznała, że otrzymała wyjaśnienia od polskiego rządu i nie jest w stanie przedstawić żadnego oskarżenia - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Jerzy Kwaśniewski (Ordo Iuris).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT LGBT Unia Europejska Komisja Europejska Węgry Polskie Radio 24

Spotkanie szefów parlamentów państw V4. Elżbieta Witek: w UE wszyscy powinni być traktowani tak samo

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przypomniała, że Polska i Węgry są suwerennymi państwami. W tym kontekście podkreślała konieczność respektowania zasady jednakowego traktowania wszystkich członków w ramach Unii Europejskiej. Zaznaczyła, że wszystkie one mają jednakowe prawa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Węgry grupa wyszehradzka Marszałek Sejmu Elżbieta Witek POLSKA polityka Unia Europejska