Polskie Radio
Section05
Węgry

Jak powstał Układ Warszawski

65 lat temu, 14 maja 1965 roku w Warszawie przywódcy Albanii, Bułgarii, Czechosłowacji, NRD, Polski, Rumunii, Węgier i ZSRS podpisali sojusz polityczno-wojskowy, określany jako Układ Warszawski. Państwa wchodzące w jego skład były całkowicie podporządkowane Związkowi Sowieckiemu, zarówno pod względem politycznym, jak i militarnym.
Zobacz więcej na temat:  Czechosłowacja HISTORIA POLSKA Praga Rumunia Układ Warszawski Węgry Związek Radziecki komunizm Wojsko Polskie zimna wojna

Saryusz-Wolski: atak UE na Polskę i Węgry jest logicznie sprzeczny, a działania totalnej opozycji haniebne

- Nie byłoby ataków na Polskę, gdyby nie działania opozycji totalnej. Szkodliwe, ale niezaskakujące. Fatalne i haniebne. Kolejne samoośmieszenie się opozycji wobec polskiego społeczeństwa - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Węgry Parlament Europejski Jacek Saryusz-Wolski Polskie Radio 24 Mirosław Skowron

Bogdan Pęk: elity europejskie nie sprawdziły się w walce z kryzysem

- Działanie Węgier nie podoba się elitom europejskim, które bardzo wyraźnie nie sprawdziły się w tym dziejowym momencie, gdy powinny wykazać się inicjatywą i wyjść naprzeciw zagrożeniu, które nieoczekiwanie stało się zagrożeniem dla całej Unii Europejskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 były senator Bogdan Pęk. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus Węgry Komisja Europejska Ursula von der Leyen Unia Europejska

Tusk porównał Orbana do członka NSDAP. Węgierskie media: unieważnia cierpienie i śmierć ofiar Shoah

W węgierskich mediach pojawił się artykuł Ádáma Petri Lukácsa (Węgra pochodzenia żydowskiego), który w ostrych słowach skrytykował Donalda Tuska. Sprawa dotyczy słów Przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej - Tusk stwierdził, że "Carl Schmitt byłby bardzo dumny z Viktora Orbana".
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Viktor Orban Żydzi Holokaust III Rzesza Węgry Europa ŚWIAT