X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Genewa: spotkanie Biden-Putin ma trwać cztery godziny, nie będzie wspólnej konferencji prasowej

16.06.2021 08:59
Joe Biden ma poruszyć trudne tematy - w tym inwazję Rosji na Ukrainę, ingerencje Kremla w demokratyczne wybory oraz aresztowanie opozycjonistów na rozkaz Moskwy
Audio
  • Genewa: Dziś spotkanie Biden-Putin. Rozmowa ma trwać cztery godziny, po niej nie będzie wspólnej konferencji prasowej [posłuchaj]
Joe Biden i Władimir Putin
Joe Biden i Władimir PutinShutterstock.com / NumenaStudios

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden spotka się dziś z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem. Rozmowa ma zapobiec dalszemu pogarszaniu się relacji między wschodem a zachodem. Do spotkania dojdzie na neutralnym terenie - w zabytkowej willi nad jeziorem genewskim w Szwajcarii. 

Rozmowa ma się rozpocząć o godzinie 13:00. Media amerykańskie informują, że najpierw pojawi się Władimir Putin, później - Joe Biden. Przywita ich prezydent Szwajcarii Guy Pamerlin. Planowane jest krótkie wspólne zdjęcie, a później rozmowa za zamkniętymi drzwiami, która potrwa - w zależności od jej przebiegu - od czterech do sześciu godzin. Prezydentom będą towarzyszyli tłumacze oraz szefowie dyplomacji obu krajów, Antony Blinken i Siergiej Ławrow. Strona amerykańska zaznacza, że przywódcy nie zjedzą wspólnie obiadu.

Obie strony nie ukrywają, że nie spodziewają się przełomowych ustaleń po tym spotkaniu. Tematów które dzielą jest zbyt wiele: inwazja Rosji na Ukrainę, cyberataki przeprowadzane na rozkaz Moskwy czy regularne aresztowania rosyjskich opozycjonistów. 

Spotkanie ma jednak sprawić, że relacje amerykańsko-rosyjskie nie będą się nadal pogarszały. Być może uda się wypracować porozumienie na innych obszarach, np. przy jeśli chodzi o ograniczenie wyścigu zbrojeń.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: USA Rosja Ukraina Białoruś