X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Światowe komentarze po spotkaniu Biden-Putin w Genewie

17.06.2021 11:30
To były jedne z najbardziej oczekiwanych rozmów tego roku. Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden spotkał się w Genewie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
Audio
  • Spotkanie prezydentów USA i Rosji - relacja Ewy Plisieckiej [posłuchaj]
Władimir Putin, Joe Biden
Władimir Putin, Joe BidenFoto: PAP/EPA/PETER KLAUNZER

Na środowym szczycie prezydenci USA i Rosji Joe Biden i Władimir Putin rozmawiali ponad trzy godziny na temat powrotu ambasadorów, cyberbezpieczeństwa, broni nuklearnej, wymiany więźniów, praw człowieka oraz o Syrii, Afganistanie i Iranie

Szczyt Biden-Putin był udany dla Stanów Zjednoczonych – uznał były amerykański ambasador w Warszawie Daniel Fried. Jego zdaniem  prezydent USA przekazał Rosji wyraźny sygnał, że nie będzie tolerować agresywnych działań ze strony Moskwy.

Spotkanie Władimira Putina z Joe Bidenem nie będzie miało wpływu na politykę Kremla - napisał deputowany z Petersburga Borys Wiszniewski. W podobnym tonie, choć nie wprost skomentowała genewski szczyt Rosja - Stany Zjednoczone Lilija Szewcowa z Moskiewskiego Centrum Carnegie.

Brak wyraźnego przełomu w sprawie Ukrainy - tak ukraińskie media oceniają wczorajsze spotkanie prezydentów USA i Rosji. Jak wskazuje portal internetowy agencji Ukrinform, Ukraina w wyniku spotkania nie straciła, zyskała zaś kolejne zapewnienie USA o wsparciu swojej integralności. Nieco bardziej optymistycznie wyniki spotkania i wizyty Joe Bidena w Europie widzi znany komentator Witalij Portnikow. Jak pisze na łamach portalu „Liwyj Bereh”, z punktu widzenia Ukrainy można mówić nawet o postępie, zważywszy na poprzedzające spotkanie Biden - Putin ustalenia szczytu NATO, gdzie potwierdzono możliwość uzyskania przez Ukrainę Planu Działań na Rzecz Członkostwa w Sojuszu.

Spotkanie prezydenta USA z prezydentem Rosji nie zwiastuje przełomu w relacjach między oboma państwami – ocenia wiceszef polskiego MSZ Marcin Przydacz. Z kolei minister w Kancelarii Premiera Piotr Naimski zauważa, że Joe Biden i Władimir Putin prawdopodobnie nie doszli do porozumienia w żadnej z istotnych kwestii. Zwrócił też uwagę na zdenerwowanie rosyjskiego prezydenta po rozmowie z Bidenem

Spotkanie w Genewie nie przyniosło "prawie żadnych konkretnych rezultatów" - ocenia tygodnik "Der Spiegel", a opinię tę podziela większość niemieckich komentatorów. Podkreślają oni jednak, że "spotkanie sprawiło, że świat stał się bezpieczniejszy". Natomiast francuskie media piszą, że Biden i Putin nawet nie zjedli wspólnie obiadu i najwyraźniej utknęli w głębokich różnicach na prawie każdy temat, organizując oddzielne konferencje prasowe. Joe Biden chce zmian w polityce Rosji, a Władimir Putin chce, aby USA zajęły się swoimi sprawami – podsumował środowe rozmowy obu prezydentów prawicowy dziennik „Le Figaro”.

IAR/PAP/ep