X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Zbigniew Rau: z Łotwą, Litwą i Estonią dzielimy te same zagrożenia, współpraca jest więc naturalna

13.09.2021 13:36
W Rydze spotykają się szefowie dyplomacji i ministrowie obrony narodowej Polski oraz krajów bałtyckich. Wizyta poświęcona jest m.in. kwestiom bezpieczeństwa i współpracy w kontekście trwających, rosyjsko-białoruskich ćwiczeń Zapad-2021.
Audio
  • W Rydze spotykają się szefowie dyplomacji i ministrowie obrony narodowej Polski oraz krajów bałtyckich. Materiał Kamila Zalewskiego (IAR)
Minister Zbigniew Rau bierze udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych i obrony narodowej Polski oraz państw bałtyckich w Rydze.
Minister Zbigniew Rau bierze udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych i obrony narodowej Polski oraz państw bałtyckich w Rydze.Źródło: Twitter / Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP @MSZ_RP

Szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau powiedział podczas konferencji prasowej, że sytuacja na wschodniej granicy Unii Europejskiej i NATO jest w dalszym ciągu napięta, a to jest szczególnie niepokojące dla Polski i krajów bałtyckich. - Stąd też współpraca pomiędzy naszymi państwami, która jest szczególnie bliska i intensywna - zaznaczył.

Zbigniew Rau powiedział, że z racji pozycji geograficznej i wspólnej historii, Polska i kraje bałtyckie podobnie oceniają sytuację międzynarodową. - Stoimy wobec tych samych wyzwań i zagrożeń, więc próba zbudowania na nie wspólnej odpowiedzi jest bardziej niż naturalna - powiedział szef polskiej dyplomacji.

Minister mówił też o znaczeniu współpracy między krajami naszego regionu w obronie zewnętrznych granic Unii Europejskiej. Jak podkreślił, Polska jest gotowa stawić czoła kryzysowi migracyjnemu na swojej wschodniej granicy. - Białoruski reżim nie zaniecha stosowania swojej taktyki, zatem musimy być gotowi na jeszcze większą presję migracyjną - powiedział minister Rau.

Zaznaczył, że Polska broni nie tylko swojej granicy państwowej, ale też granicy zewnętrznej Unii Europejskiej i liczy na wsparcie ze strony każdego kraju członkowskiego.

Podczas dzisiejszych rozmów w Rydze poruszona została też kwestia współpracy i budowy strategii odstraszania w ramach NATO.

IAR/dad