X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Raport: coraz więcej inwestycji w Polsce

24.07.2019 14:58
Rosną inwestycje w Polsce - wynika z raportu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. W pierwszym kwartale tego roku wskaźnik inwestycji wzrósł o ponad 12 i pół procent. To najwyższy kwartalny wzrost od 2015 roku. 
Audio
  • Według Jadwigi Emilewicz, wszystko wskazuje na to, że w kolejnych kwartałach dane będą równie optymistyczne (IAR)
Fabryka Opla w Gliwicach
Fabryka Opla w GliwicachMateriały prasowe

Jak mówiła szefowa resortu Jadwiga Emilewicz, taki trend można obserwować od kilku lat. W ubiegłym roku wskaźnik inwestycji rósł zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym. Minister przedstawiła także częściowe dane z niepełnego roku funkcjonowania Polskiej Strefy Inwestycji. Wynika z nich, że od początku funkcjonowania PSI zadeklarowało inwestycje na kwotę 13,6 mld złotych. Beneficjentami strefy są także małe i średnie miasta, także te o zwiększonym wskaźniku bezrobocia. 

Według Jadwigi Emilewicz, wszystko wskazuje na to, że w kolejnych kwartałach dane będą równie optymistyczne. Przyczyną jest stabilny wzrost gospodarczy w naszym kraju, a także napływ pieniędzy unijnych. 

Minister przedsiębiorczości i technologii zwraca uwagę, że inwestycje napędza kilka segmentów gospodarki. Inwestycje budowlane wzrosły w pierwszym kwartale tego roku o ponad 32 procent. Inwestycje w przetwórstwie przemysłowym wzrosły o 18 procent. 

W 2018 roku nakłady inwestycyjne przedsiębiorstw wyniosły 212 miliardów złotych. Jest to rekordowy wynik w polskiej gospodarce. 

IAR/dad