X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Sławomir Nowak idzie w odstawkę. Odpowiadał za drogi na Ukrainie

21.09.2019 12:24
Były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, pożegna się funkcją szefa ukraińskiego Ukrawtodoru. Taką informację przekazał ukraiński minister infrastruktury Władysław Kryklij. Sławomir Nowak jest obecnie szefem ukraińskiej agencji odpowiedzialnej za budowę dróg od 2016 roku.
Sławomir Nowak
Sławomir NowakFoto: slawomirnowak.pl

Niedawno Ukraińska Agencja Antykorupcyjna złożyła doniesienie do sądu w sprawie deklaracji majątkowej Sławomira Nowaka.

Minister Władysław Kryklij poinformował, że Sławomir Nowak sam zapowiedział swoje odejście. Szef ukraińskiego ministerstwa infrastruktury podkreślił, że Nowak sam rozumie, iż - jak to określił - na Ukrainie zmienił się układ polityczny. Jak dodał, szef Ukrawtodoru był najmniej problematycznym urzędnikiem odpowiedzialnym za budowę dróg. Mimo to planowana jest jego dymisja.

Oświadczenie bez 189 tys. hrywien

Sławomir Nowak był nominowany na swoją funkcję jeszcze przez poprzedni rząd. Po wygranej w wyborach parlamentarnych na Ukrainie, od początku września nowy, większościowy rząd tworzy partia "Sługa Narodu" prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Kilka tygodni temu ukraińska agencji do spraw walki z korupcją poinformowała, że Sławomir Nowak nie uwzględnił w swojej deklaracji majątkowej z 2017 roku 189 tysięcy hrywien, czyli równowartości około 30 tysięcy złotych.

IAR/ho


Zobacz więcej na temat: Ukraina