X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

UOKiK nakłada rekordową karę za budowę Nord Stream 2

08.11.2019 15:02
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył rekordową w historii urzędu karę dla firmy zaangażowanej w budowę gazociągu Nord Stream 2. Spółka Engie Energy na zapłacić 172 miliony złotych, czyli równowartość 40 milionów euro, za brak współpracy z Urzędem.
Audio
  • Spółka Engie Energy na zapłacić 172 miliony złotych, czyli równowartość 40 milionów euro, za brak współpracy z Urzędem. Do sprawy odniósł się w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową minister energii Krzysztof Tchórzewski.
  • Minister Tchórzewski przypomniał, że nasz rząd jest przeciwny budowie drugiej nitki gazociągu Nord Stream. Dodał, że inwestycja ta jest "realizowana przeciwko Polsce".
Lubmin w Niemczech. Instalacja łodzi podwodnej z gazociągami Nordstream 2
Lubmin w Niemczech. Instalacja łodzi podwodnej z gazociągami Nordstream 2 shutterstock.com/ Stefan Dinse

Prezes UOKiKu Marek Niechciał wyjaśnia, że Engie Energy nie przekazała Urzędowi wymaganych informacji. Powiedział, że przedsiębiorstwa, wobec których Urząd prowadzi postępowanie, mają prawny obowiązek współpracy z UOKiKiem. Jeśli przedsiębiorstwa nie przekazują niezbędnych dokumentów, mogą zostać ukarane.

Marek Niechciał dodał, że decyzja nie zablokuje budowy drugiej nitki gazociągu po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec. Wskazał, że budowa Nord Stream 2 dobiega końca.

Kara jest efektem postępowania, które w kwietniu 2018 roku UOKiK wszczął przeciwko Gazpromowi i pięciu innym firmom.

Sprawa dotyczy sprzeciwu UOKiKu wobec utworzenia konsorcjum mającego wybudować drugą nitkę gazociągu po dnie Bałtyku z Rosji do Niemiec. Pod koniec 2015 roku sześć spółek złożyło do UOKiku wniosek o zgodę na utworzenie wspólnego przedsiębiorcy - Nord Stream 2 AG z siedzibą w Szwajcarii.
Engie Energy może się odwołać od nałożonej kary.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Nord Stream 2