X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Białoruś: Forum Polskich Inwestorów w Mińsku

11.12.2019 15:11
Polsko-białoruska wymiana handlowa od kilku lat notuje stały wzrost. Mówią o tym uczestnicy odbywającego się w Mińsku XI Forum Polskich Inwestorów. W spotkaniu uczestnicy około 300 biznesmenów, przedstawicieli władz i dyplomatów - to dwa razy więcej niż na poprzednim takim forum.
Audio
  • Mińsk : Forum Polskich Inwestorów. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Forum Polskich Inwestorów
Forum Polskich InwestorówFot.: Włodzimierz Pac/Polskie Radio

Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego w Mińsku Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Mikołaj Tauber powiedział Polskiemu Radiu, że w ciągu pierwszych 9 miesięcy dwustronna wymiana handlowa wyniosła 2 miliardy 400 milionów dolarów i była wyższa o 5 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Dodał, że polscy biznesmeni handlują na Białorusi szerokim asortymentem produktów. - Największym wolumenem eksportowym z Polski są urządzenia zasilane prądem , następnie produkty pochodzenia roślinnego, produkty tekstylne i oczywiście produkty żywnościowe. Coraz więcej produktów z Polski ląduje na półkach Białorusi. Są to produkty mleczne przede wszystkim - powiedział Mikołaj Tauber.

Mieczysław Baszko, poseł na Sejm z województwa podlaskiego które sąsiaduje z Białorusią mówi, że w ostatnich latach widać wzrost wymiany handlowej. - Białoruś nasz sąsiad i partner przygraniczny jest stabilny i nasi przedsiębiorcy dobrze oceniają współpracę z przedsiębiorcami białoruskimi - mówił Mieczysław Baszko. Poseł dodaje, że biznesmeni zwracają uwagę na potrzebę usprawnienia odpraw granicznych oraz jak najszerszego wydawania przedsiębiorcom wiz wieloletnich ułatwiających częste przekraczanie granicy.

IAR/dad