X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Francja proponuje współpracę przy budowie elektrowni jądrowych w Polsce

04.02.2020 09:12
Propozycję przedstawił francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire, który był gościem Polsko-Francuskiego Forum Przemysłu Przyszłości w Warszawie.
Bruno Le Maire
Bruno Le MairePAP/Tomasz Gzell

Bruno Le Maire powiedział, że francuskie firmy są gotowe, by uczestniczyć w projektach związanych z rozwojem energetyki jądrowej w naszym kraju.

- Czekamy na decyzje Polski. To będzie decyzja niezależna, będzie to pewien wybór w zakresie polityki energetycznej. Francja ma ogromne doświadczenie w energetyce jądrowej. Jesteśmy do dyspozycji Polski, jesteśmy gotowi do dyskusji na ten temat - powiedział Bruno Le Maire.

We Francji działa obecnie 58 reaktorów jądrowych, które zaspokajają blisko 72 procent krajowego zapotrzebowania na prąd. Pierwsze elektrownie jądrowe zaczęły działać we Francji w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

W Polsce trwają przygotowania do budowy pierwszej elektrowni jądrowej, która według założeń ma powstać do 2033 roku. Najnowszy projekt Polityki Energetycznej Państwa zakłada, że do 2040 roku wybudowanych zostanie w sumie 6 reaktorów o mocy 6-9 GW.

IAR/dad

Zbigniew Kuźmiuk: koniec kontraktu z Gazpromem to rzecz bez precedensu

24.11.2019 21:16
- Nasi poprzednicy chcieli by kontrakt z Gazpromem trwał do 2037 roku, dopiero po awanturze zrobionej przez ówczesnego prezydenta i nasz wtedy klub opozycyjny, udało się zmienić zapisy na rok 2022 - mówił w Polskim Radiu 24, eurodeputowany PiS, Zbigniew Kuźmiuk.