X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polska zabiega w Brukseli o wzmocnienie bezpieczeństwa żeglugi na Bałtyku

06.02.2020 12:39
- Przede wszystkim chodzi nam o szlaki żeglugowe i o bezpieczne transporty gazu do gazoportu, ale pamiętajmy też w tym kontekście o przekopie Mierzei Wiślanej - podkreślał w Parlamencie Europejskim wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Grzegorz Witkowski uczestniczy w Brukseli w konferencji "Bezpieczeństwo morskie i niebieska gospodarka. Wolność żeglugi i przyszłość handlu morskiego".
Audio
  • Grzegorz Witkowski: przede wszystkim chodzi nam o szlaki żeglugowe i o bezpieczne transporty gazu do gazoportu (IAR)
Przekop Mierzei Wiślanej poprawi dostęp do portu w Elblągu i zagwarantuje Polsce swobodne połączenie Zalewu Wiślanego z Bałtykiem
Przekop Mierzei Wiślanej poprawi dostęp do portu w Elblągu i zagwarantuje Polsce swobodne połączenie Zalewu Wiślanego z BałtykiemTwitter/Min. Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Wiceminister podkreślił w rozmowie z Polskim Radiem i Telewizją Polską, że stara się uczestniczyć we wszystkich spotkaniach, naradach i konferencjach poświęconych tej tematyce, bo dla Polski bezpieczeństwo na Bałtyku jest sprawą kluczową.

Polska nie ustaje w staraniach, aby wzmocnić swoje bezpieczeństwo na Bałtyku - zaznaczył wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. - Przede wszystkim chodzi nam o szlaki żeglugowe i o bezpieczne transporty gazu do gazoportu, ale pamiętajmy też w tym kontekście o przekopie Mierzei Wiślanej, który będzie dla wschodniej flanki Unii Europejskiej i NATO jednym z kluczowych w przyszłości akwenów - powiedział.

Według Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, budowa nowej drogi wodnej ma poprawić dostęp do portu w Elblągu i zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego do Bałtyku z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej. W tej sprawie wątpliwości ma Komisja Europejska, która prowadzi postępowanie o naruszenie unijnego prawa od 2016 r. w związku ze specustawą o budowie przekopu Mierzei Wiślanej. Chodzi o niezgodność specustawy z unijną dyrektywą środowiskową, gwarantującą dostęp społeczeństwa do procedury odwoławczej w sądach.


IAR/PR24/dad