Polskie Radio
Section05
Morze Bałtyckie

Muzyczna Podróż nad Morze Bałtyckie. Legenda o zatopionym mieście w operze Feliksa Nowowiejskiego

Przyłożenie do ucha morskiej muszli sprawi, że usłyszymy dźwięk morza. Gdy zamkniemy oczy, za sprawą wyobraźni w szybki sposób przeniesiemy się na plażę. W morskie rejony przenosimy się także w Muzycznych Podróżach, gdzie słuchamy muzyki w prawdziwie morskim klimacie. Oprócz wakacyjnych piosenek, rozmawiamy też o aktywnościach, które można wykonywać na plaży.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże radio dla rodziców radio dla dzieci piosenki dla dzieci Morze Bałtyckie

TYLKO U NAS Dramat w Jantarze. Ratowniczka o zachowaniach turystów nad Bałtykiem: to proszenie się o śmierć

W Jantarze doszło w środę do dramatycznych wydarzeń. Cztery osoby ruszyły na pomoc turyście, który zaginął w Bałtyku, i same zostały porwane przez morze. - Czerwona flaga oznacza bezwzględny zakaz kąpieli. Lekceważenie ostrzeżeń i wchodzenie do wody to proszenie się o śmierć - podkreśla w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Joanna Szulc z pomorskiego WOPR. - W Bałtyku fala przyboju jest szczególnie niebezpieczna, bo uderza raz za razem. Jeżeli porwie człowieka, to zostaje on przemielony jak w pralce - dodaje ratowniczka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo pomorskie Morze Bałtyckie Bałtyk bezpieczeństwo nad wodą regiony

4,5 GW energii ze źródeł nisko i zero emisyjnych. Orlen inwestuje w gaz, atom i paliwa alternatywne

Do 2030 r. ze źródeł nisko i zero emisyjnych Orlen chce uzyskać 4,5 GW energii. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek poinformował, że w I kwartale tego roku Grupa Orlen miała aktywa energetyczne o mocy 3,4 GW, w tym 649 MW energii z OZE. Orlen przygotowuje się także do transformacji w paliwach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen gaz ziemny energia atomowa energia odnawialna wiatr Morze Bałtyckie wodór energetyka inwestycje