Polskie Radio
Section05
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi

"Kluczowe jest przyjęcie spójnej strategii". Resort gospodarki morskiej i Wody Polskie o planach przeciwpowodziowych

Eksperci z resortu gospodarki morskiej i Wód Polskich wspólnie przygotowują plany na kolejne lata na wypadek powodzi. Wiceszefowa resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa powiedziała, że plan przeciwpowodziowy dla Polski musi uwzględniać zarówno obecną sytuację hydrologiczną, jak i prognozy mówiące o suszy. 
Zobacz więcej na temat:  powódź woda Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi rząd POLSKA

Program Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej – szczegóły poznamy w 2021 roku

Zakończenie prac i przygotowanie ostatecznej wersji Programu Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej wraz z prognozą oddziaływania na środowisko zaplanowano w 2021 r. – poinformowała w odpowiedzi na poselską interpelację wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa.
Zobacz więcej na temat:  Odra żegluga śródlądowa Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Marek Gróbarczyk GOSPODARKA

"Koszt wstrzymania przekopu Mierzei to 30 mln zł miesięcznie". Pracownik ministerstwa o apelu Trzaskowskiego

- Przerwanie teraz tej inwestycji byłoby ze szkodą po pierwsze dla budżetu, a po drugie dla polskiej racji stanu. Miesięcznie to 30 milionów złotych – mówił w rozmowie z tvp.info Michał Kania z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mierzeja Wiślana wybory Rafał Trzaskowski Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi

Czy uda się odnaleźć wrak legendarnego "Orła"?

Mija 80-ta rocznica zaginięcia najsłynniejszego polskiego okrętu ORP Orzeł zwanego okrętem legendą, chlubą polskiej Marynarki Wojennej, najnowocześniejszym okrętem epoki, zwodowanym w styczniu 1938 roku. ORP zaginął z całą załogą w niewyjaśnionych okolicznościach podczas patrolu na Morzu Północnym na przełomie maja i czerwca 1940 roku. 
Zobacz więcej na temat:  marynarka wojenna Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi historia Polski Dorota Truszczak

Trzaskowski chce zatrzymać przekop Mierzei Wiślanej. Prezydent Elbląga: od wielu lat zabiegałem o tę inwestycję

Wstrzymać realizację przekopu Mierzei Wiślanej, a pieniądze przeznaczyć na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa - taki plan przedstawił kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski. Popierany przez PSL i SLD prezydent Elbląga Witold Wróblewski unika komentarza i nie chce się odnosić wprost do tych słów. Podkreśla jednak, jak ogromne znaczenie ma przekop dla Elbląga i regionu. - Od wielu lat jako samorządowiec zabiegałem o tę inwestycję i w tej kwestii nic się nie zmieniło - stwierdza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elbląg Mierzeja Wiślana inwestycje infrastruktura Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi

Przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony. Prace idą zgodnie z harmonogramem

- Przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony, mimo że Rosja zrobi wszystko, by go zablokować - oświadczył minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Jego zdaniem, "można połączyć" działania Rosji z deklaracjami jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich. Tymczasem ekolodzy skarżą przekop do Komisji Europejskiej.  
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi infrastruktura transport Morze Bałtyckie

Przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony. Prace idą zgodnie z harmonogramem

- Przekop Mierzei Wiślanej nie jest zagrożony, mimo że Rosja zrobi wszystko, by go zablokować - oświadczył minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk. Jego zdaniem, "można połączyć" działania Rosji z deklaracjami jednego z kandydatów w wyborach prezydenckich. Tymczasem ekolodzy skarżą przekop do Komisji Europejskiej.  
Zobacz więcej na temat:  Mierzeja Wiślana Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi infrastruktura transport Morze Bałtyckie GOSPODARKA

TYLKO U NAS Trzaskowski chce blokować przekop Mierzei Wiślanej. Ministerstwo gospodarki morskiej: bezsensowna deklaracja

- Deklaracja wstrzymania przekopu Mierzei Wiślanej w trakcje jego realizacji jest po prostu bezsensowna i grozi znacznym uszczerbkiem dla finansów Skarbu Państwa. Poza tym trudno sobie wyobrazić zasypywanie rozpoczętej już inwestycji - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Michał Kania, rzecznik resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Do tematu odniósł się również politolog Artur Wróblewski, który stwierdził, że Rafał Trzaskowski może składać tego typu kontrowersyjne obietnice pod wpływem lobbystów.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Trzaskowski koalicja obywatelska wybory prezydenckie 2020 polityka POLSKA Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Mierzeja Wiślana