Redakcja Polska

PKN Orlen będzie zwiększał liczbę swoich stacji na Litwie

16.02.2020 12:24
PKN Orlen zamierza zwiększać liczbę swoich stacji na Litwie. Obecnie ma ich 26. Według planów do końca roku będzie ich 29.
Audio
  • Prezes Koncernu Daniel Obajtek powiedział, że Koncern ma kolejnych 5 miejsc w okolicy Wilna przygotowanych do inwestycji (IAR)
  • Dyrektor Orlen Baltic Retail Rafał Bałazy potwierdza, że rentowność stacji Orlen na Litwie jest duża i rośnie (IAR)
Orlen zdj. ilustracyjne
Orlen zdj. ilustracyjne Shutterstock

Prezes Koncernu Daniel Obajtek powiedział, że Koncern ma kolejnych 5 miejsc w okolicy Wilna przygotowanych do inwestycji.
Podkreślił, że spółka modernizuje wszystkie stacje w Polsce i poza nią - tak, by miały taki sam standard. Oprócz Litwy spółka ma też stacje w Niemczech, na Słowacji i w Czechach.

Na Litwie działa 600-700 stacji, 150- 200 z nich to obiekty rozbudowane pod względem detalu.

Mówiąc o obecności w tym kraju, Daniel Obajtek powiedział, że spółka nie planuje "potężnych akwizycji stacji w tym kraju, jesteśmy zainteresowani miejscami, które przynoszą pewną wielkość sprzedaży, miejscami, które są atrakcyjne". Według niego, poziom docelowy w przyszłości to góra 70-80 takich obiektów.

Dyrektor Orlen Baltic Retail Rafał Bałazy potwierdza, że rentowność stacji Orlen na Litwie jest duża i rośnie.

Zakład w Możejkach, który należy do Grupy Orlen to jedyna rafineria w krajach bałtyckich - na Litwie, Łotwie i w Estonii. Udział Orlenu w hurtowym rynku wyrobów rafineryjnych wynosi w zależności od kraju od 70 do 85 procent.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: PKN Orlen Litwa

PKN Orlen zwiększa zasięg: ruszyło połączenie kolejowe z Możejek do Renge

15.02.2020 16:25
PKN Orlen znowu może przewozić swoje produkty z litewskiej rafinerii w Możejkach do łotewskiego Renge. Chodzi o blisko 20-kilometrowy odcinek, dzięki któremu produkty z Orlen Lietuva - spółki z Grupy Orlen trafią na rynki: łotewski i estoński znacząco krótszą trasą niż w ostatnich latach.

W Wilnie otwarto oddział dziecięcy hospicjum założonego przez polską zakonnicę

16.02.2020 10:41
W Wilnie otwarty został oddział dziecięcy hospicjum błogosławionego księdza Michała Sopoćki. Jest to jedyna tego typu placówka na Litwie. O środki na jej budowę od lat zabiegała polska zakonnica - siostra Michaela Rak.