X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

PKN Orlen będzie zwiększał liczbę swoich stacji na Litwie

16.02.2020 12:24
PKN Orlen zamierza zwiększać liczbę swoich stacji na Litwie. Obecnie ma ich 26. Według planów do końca roku będzie ich 29.
Audio
  • Prezes Koncernu Daniel Obajtek powiedział, że Koncern ma kolejnych 5 miejsc w okolicy Wilna przygotowanych do inwestycji (IAR)
  • Dyrektor Orlen Baltic Retail Rafał Bałazy potwierdza, że rentowność stacji Orlen na Litwie jest duża i rośnie (IAR)
Orlen zdj. ilustracyjne
Orlen zdj. ilustracyjne Shutterstock

Prezes Koncernu Daniel Obajtek powiedział, że Koncern ma kolejnych 5 miejsc w okolicy Wilna przygotowanych do inwestycji.
Podkreślił, że spółka modernizuje wszystkie stacje w Polsce i poza nią - tak, by miały taki sam standard. Oprócz Litwy spółka ma też stacje w Niemczech, na Słowacji i w Czechach.

Na Litwie działa 600-700 stacji, 150- 200 z nich to obiekty rozbudowane pod względem detalu.

Mówiąc o obecności w tym kraju, Daniel Obajtek powiedział, że spółka nie planuje "potężnych akwizycji stacji w tym kraju, jesteśmy zainteresowani miejscami, które przynoszą pewną wielkość sprzedaży, miejscami, które są atrakcyjne". Według niego, poziom docelowy w przyszłości to góra 70-80 takich obiektów.

Dyrektor Orlen Baltic Retail Rafał Bałazy potwierdza, że rentowność stacji Orlen na Litwie jest duża i rośnie.

Zakład w Możejkach, który należy do Grupy Orlen to jedyna rafineria w krajach bałtyckich - na Litwie, Łotwie i w Estonii. Udział Orlenu w hurtowym rynku wyrobów rafineryjnych wynosi w zależności od kraju od 70 do 85 procent.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: PKN Orlen Litwa

PKN Orlen zwiększa zasięg: ruszyło połączenie kolejowe z Możejek do Renge

15.02.2020 16:25
PKN Orlen znowu może przewozić swoje produkty z litewskiej rafinerii w Możejkach do łotewskiego Renge. Chodzi o blisko 20-kilometrowy odcinek, dzięki któremu produkty z Orlen Lietuva - spółki z Grupy Orlen trafią na rynki: łotewski i estoński znacząco krótszą trasą niż w ostatnich latach.

W Wilnie otwarto oddział dziecięcy hospicjum założonego przez polską zakonnicę

16.02.2020 10:41
W Wilnie otwarty został oddział dziecięcy hospicjum błogosławionego księdza Michała Sopoćki. Jest to jedyna tego typu placówka na Litwie. O środki na jej budowę od lat zabiegała polska zakonnica - siostra Michaela Rak.