Redakcja Polska

Producent ciężarówek MAN przeniesie produkcję do Polski?

12.03.2020 11:40
Niemiecki producent ciężarówek MAN planuje zwolnić nawet 6 tysięcy pracowników. Jak sugeruje niemiecki dziennik ekonomiczny "Handelsblatt", produkcja samochodów ciężarowych tej marki zostanie przeniesiona do Polski.
Audio

Jak czytamy na portalu dw.com "Handelsblatt" powołuje się na informacje z kręgu koncernu. Zagrożonych jest 6 z 36 tysięcy etatów. Liczbę tę miał podać radzie pracowniczej zarząd koncernu. Koncern ma rozpatrywać między innymi zamknięcie austriackich zakładów w Steyr . MAN miał potwierdzić dziennikowi "Handelsblatt" informacje o redukcji zatrudnienia, jednak nie podał żadnych konkretów.

Według dziennika, montaż małych i średnich ciężarówek może zostać przeniesiona z Austrii do Niemiec i Polski - czytamy na dw.com,

MAN z siedzibą w Monachium od dziewięciu lat należy większościowo do Volkswagena, który pod swoimi skrzydłami ma również szwedzką markę Scania. Ta jednak przynosi większe zyski niż MAN - wyjaśnia dw.com

Monachijska firma chce zrealizować zwolnienia poprzez fluktuację i odprawy. Zwolnienia z powodów ekonomicznych są wykluczone do roku 2030 - czytamy na dw.com.


dw.com/dad