X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjscy przedsiębiorcy w obliczu fali bankructw

21.03.2020 10:56
Rosyjscy przedsiębiorcy obawiają się fali bankructw - podała agencja RBK. Według ekspertów, na trudną sytuację gospodarczą Rosji, związaną ze spadkiem cen ropy i wartości rubla dodatkowo nakłada się kryzys wywołany pandemią koronawirusa.
Audio
  • Rosyjska gospodarka narażona na straty. Materiał Macieja Jastrzębskiego (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Shutterstock

Agencja RBK podała, że wkrótce co najmniej 3 miliony małych przedsiębiorstw znajdzie się na granicy bankructwa. Według wyliczeń Rosyjskiej Izby Przemysłowo - Handlowej, pracę może stracić około 8 i pół miliona osób. Część właścicieli małych firm już zapowiedziała, że w przypadku zamknięcia nie będą mieli wystarczających "sił finansowych", aby ponownie uruchomić swój biznes.

Niezależni analitycy przypominają, że Rosja od kilkunastu dni znajduje się w trudnej sytuacji gospodarczej, związanej z gwałtownym spadkiem cen ropy na światowych rynkach. Wartość rubla spadła do poziomu notowanego w szczytowym okresie kryzysu wywołanego rosyjską agresją na Ukrainę. Do tego dochodzą straty związane z zamknięciem granic i poważnym ograniczeniem działalności linii lotniczych, biur turystycznych oraz instytucji kulturalnych, sportowych i oświatowych.


IAR/dad