X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Samoloty PLL LOT zaczęły latać na krajowych trasach. W planach przywrócenie połączeń z Europą

01.06.2020 15:56
W ramach pierwszego etapu odmrażania połączeń lotniczych PLL LOT uruchamia na 8 lotniskach niektóre połączenia krajowe.
Audio
  • PLL LOT wznawiają niektóre połączenia krajowe (relacja Ewy Plisieckiej)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Od dziś na krajowych trasach zaczynają latać samoloty PLL LOT. Na razie pasażerowie będą mogli skorzystać z połączeń krajowych na ośmiu lotniskach: w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze. Pierwsze po długiej przerwie spowodowanej pandemią połączenie LOT-u to rejs z Warszawy do Szczecina. Samolot Boeing 737 wyleciał w trasę o godzinie 7 rano i  wylądował na lotnisku Szczecin Goleniów. Z tej okazji wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zorganizował tam specjalną konferencję prasową.

LOT zawiesił wszystkie regularne połączenia w połowie marca. Przewoźnik realizował jedynie rejsy w ramach akcji LOT do Domu oraz Cargo dla Polski. 1 czerwca rozpoczął się pierwszy etap odmrażania połączeń lotniczych po epidemii, później kolejne etapy – zapowiada prezes LOT Rafał Milczarski.

Dopiero od 15 czerwca, z powodu sytuacji epidemicznej na Śląsku, będą uruchamiane loty krajowe z lotniska w Katowicach - Pyrzowicach – poinformował Jerzy Polaczek - wiceszef sejmowej komisji infrastruktury.

Na lotniskach wiele się zmieni. Na te zmiany przygotowani muszą być i pasażerowie, i porty lotnicze – mówi Natalia Vince, rzecznik Kraków Airport. Pasażerowie mają obowiązek zachowania półtora metra odległości od innych osób na lotnisku, muszą też wypełniać oświadczenia o stanie zdrowia. Z kolei lotniska zapewniają dostęp do środków dezynfekcyjnych oraz płatnych maseczek ochronnych.

Połączenia międzynarodowe mogą zostać przywrócone w połowie czerwca lub na początku lipca. Wiceminister infrastruktury Marcin Horała potwierdza, że zgoda na nie będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej. W pierwszej kolejności - według zapowiedzi wiceministra Marcina Horały - zapewne będziemy mogli polecieć do krajów bałtyckich, krajów Grupy Wyszehradzkiej, i krajów bałkańskich.

IAR/PAP/ep

Zobacz więcej na temat: samoloty LOT pandemia