X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Rosyjski koncern Nornikiel przyznał się do zanieczyszczania środowiska Arktyki

29.06.2020 12:10
Ekolodzy z Norylska i reporterzy „Nowej Gaziety” alarmowali, że jeden z zakładów wylewa poprzemysłowe ścieki bezpośrednio na ziemię.
Audio
  • Rosja: koncern Nornikiel przyznał się do zanieczyszczania środowiska [posłuchaj]
Afryka Północna widziana z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Afryka Północna widziana z Międzynarodowej Stacji KosmicznejNASA Images

Rosyjski koncern Nornikiel przyznał się do zanieczyszczania Arktyki. Wczoraj ekolodzy z Norylska i reporterzy „Nowej Gaziety” alarmowali, że jeden z zakładów wylewa poprzemysłowe ścieki bezpośrednio na ziemię. Niezależne rosyjskie media przypominają, że w maju w okolicach Norylska doszło do jednej z największych katastrof ekologicznych w Arktyce. Ze zbiorników elektrowni, należącej do koncernu Nornikiel wylało się 21 tysięcy ton oleju napędowego. 

Ekolodzy z Greenpeace i reporterzy „Nowej Gaziety” ustalili, że Nornikiel wypompowuje skażoną wodę ze zbiornika zakładu wzbogacania metali ciężkich w okolicach miasteczka Tałnach. Na miejsce ściągnięto inspektorów ochrony środowiska i pracowników zakładu wzbogacania metali ciężkich. Pompy wyłączono i zdemontowano rurociąg.

Jak poinformował portal „Meduza”, kierownictwo koncernu Nornikiel przyznało, że doszło do poważnego naruszenia zasad bezpieczeństwa i poleciło wszcząć postępowanie dyscyplinarne, wobec pracowników odpowiedzialnych za zanieczyszczenie środowiska. 

Eksperci z Rosyjskiej Akademii Nauk potwierdzili w wypowiedziach dla rosyjskich mediów niezależnych, że Arktyka w okolicach Norylska jest od wielu lat systematycznie zanieczyszczana odpadami przemysłowymi. W ich ocenie, usunięcie skutków ostatniego wycieku oleju napędowego oraz zrzutów wody skażonej tlenkami metali ciężkich może potrwać ponad 10 lat.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: zanieczyszczenie Rosja Afryka