X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

MON podpisał nowe umowy na zakup uzbrojenia dla polskiego wojska

15.09.2020 17:00
W siedzibie resortu obrony w Warszawie podpisano cztery umowy na dostawę uzbrojenia dla polskiego wojska. Inspektorat Uzbrojenia kupi Rosomaki w wersji S przeznaczone do transportu żołnierzy i pocisków Spike oraz amunicję o różnym kalibrze do armat i haubic.
Audio
  • Juliusz Sabak z Defence24.pl o umowach zawartych przez Ministerstwo Obrony Narodowej
Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak
Kołowy Transporter Opancerzony "Rosomak" Rosomak SA

Obecny przy podpisaniu umów minister obrony Mariusz Błaszczak powiedział, że zasadą w MON jest to, że tam, gdzie to możliwe zamówienia zbrojeniowe kierowane są do polskiego przemysłu. Minister obrony przypomniał, że tylko w ubiegłym roku MON ponad 60 procent umów zbrojeniowych skierowało do polskich spółek. "W liczbach bezwzględnych to 6 miliardów 800 milionów złotych, a więc podwojenie wielkości zamówień sprzed lat." - podkreślił minister.

Szef MON dodał, że głównym priorytetem ministerstwa jest modernizacja armii, a co za tym idzie, stopniowe wymienianie wysłużonego sprzętu. To również - jak podkreślił minister Mariusz Błaszczak - podpisywanie większości umów zbrojeniowych w taki sposób, żeby pieniądze w dużej mierze zostawały w Polsce.

Według szefa MON taka zasada ma dwojakie znaczenie: pozwala na bezpieczne dostawy zwłaszcza takiego sprzętu, jak amunicja oraz sprzyja utrzymywaniu miejsc pracy w rodzimych firmach.

Wartość umowy na transportery Rosomak opiewa na ponad 105 milionów złotych, a dostawy rozpoczną się za rok. Koszt zamówienia pocisków armatnich jest zbliżony kwotowo do umowy na transportery. Amunicja ma być dostarczana wojsku jeszcze w tym roku. W sumie zakłady Mesko dostarczą na potrzeby armii 190 tysięcy sztuk naboi.

IAR/PP

Zobacz więcej na temat: Mariusz Błaszczak MON wojsko