Polskie Radio
Section05
MON

#MuremZaPolskimMundurem. "Łańcuch poparcia" częścią akcji. Organizatorzy: film Holland przelał "czarę goryczy"

- Gestem solidarności z żołnierzami i pogranicznikami ma być akcja "Łańcuch poparcia", która odbędzie się w piątek (22.09) po południu w Mielniku w woj. podlaskim - informuje jeden z inicjatorów tego przedsięwzięcia gen. bryg. reż. Dariusz Wroński.
Zobacz więcej na temat:  Wojsko Polskie wojsko służby i bezpieczeństwo żołnierze POLSKA migracja MSWiA MON straż graniczna

TYLKO U NAS "Mamy 33 tys. zgłoszeń do Wojska Polskiego, planowaliśmy 25". Szef MON o zwiększonym limicie przyjęć

- Mamy siły obronne, mamy siły dobrze uzbrojone. Ten proces oczywiście trwa, on nie jest zakończony. Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy zgłaszają się do służby w Wojsku Polskim. Nie dalej niż wczoraj zaakceptowałem wniosek gen. Brysia, czyli szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji, o zwiększenie limitu dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej - 33 tys., planowaliśmy 25 - jest tyle zgłoszeń i staramy się nie tracić nikogo - mówił w Programie 1 Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak wojsko Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo

Szef MON w Krynkach: przyjęliśmy uchwałę, w której opowiadamy się za polskimi służbami

- Przed chwilą zakończyło się posiedzenie Komitetu Rady Ministrów do spraw Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych. Przyjęliśmy uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy strzegą naszego bezpieczeństwa na granicy - powiedział Mariusz Błaszczak w Krynkach. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica straż graniczna Wojsko Polskie służby i bezpieczeństwo Ministerstwo Obrony Narodowej MON Mariusz Błaszczak

"To był plan straceńczy". Cenckiewicz o obronie Polski na linii Wisły i potencjale bojowym kraju

- Widziałem dokumentację związaną z dyrektywą obronną Polski podpisaną przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego 16.07.2009 r. i ten dokument znacząco różni się od tego, który został ujawniony przez ministra Błaszczaka - powiedział w środę w TVP Info prof. Sławomir Cenckiewicz, współautor programu "Reset".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Reset Platforma Obywatelska Rosja wojsko MON Sławomir Cenckiewicz

PR24 Dariusz Stefaniuk: PSL i PO poświęciły pół Polski w imię resetu z Rosją i umowy z Putinem

- Bardzo dobrze, że pan minister Błaszczak pokazał te dokumenty. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć o tak ważnych kwestiach - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Dariusz Stefaniuk, komentując pokazanie przez MON dokumentów związanych ze strategią obrony Polski w czasach PO-PSL. Likwidację jednostek wojskowych przez rządy Donalda Tuska nazwał w tym kontekście "zostawianiem nas bezbronnymi".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach MON Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie

"Za naszych czasów nikt nie przebierał się w zielony kubraczek". Internauci zweryfikowali słowa Kierwińskiego

- Za naszych czasów żaden z ministrów nie przebierał się w zielony kubraczek i nie udawał, że jest ważnym generałem - stwierdził w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, poseł PO. Słowa te odniósł do szefa MON Mariusza Błaszczaka. Internauci szybko jednak zweryfikowali słowa polityka, wytykając mu hipokryzję. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka MON Mariusz Błaszczak Marcin Kierwiński

"Taka siła rażenia odstraszy każdego przeciwnika". Szef MON o kolejnych dostawach broni z Korei

"Polskie himarsy wraz z chunmoo stworzą taką siłę rażenia, która odstraszy każdego przeciwnika. Według opozycji 500 wyrzutni to »za dużo« i »gigantomania«, według nas to realna potrzeba, która zapewni nam bezpieczeństwo" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak komentując dostawę do Polski kolejnych modułów wyrzutni K239 chunmoo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA wojsko Polska Grupa Zbrojeniowa broń służby i bezpieczeństwo Mariusz Błaszczak MON Ministerstwo Obrony Narodowej