X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Via Carpatia: jest umowa na kolejny odcinek

13.09.2021 14:19
Drogowcy podpisali umowę na realizację kolejnego odcinka trasy S19, która jest fragmentem międzynarodowej drogi Via Carpatia. Fragment między Iskrzynią a Miejscem Piastowym będzie miał ponad 10 kilometrów długości. W województwie podkarpackim w realizacji jest dziewięć odcinków trasy Via Carpatia o łącznej długości 84,5 kilometrów.
Jeden z realizowanych odcinków trasy Via Carpatia
Jeden z realizowanych odcinków trasy Via CarpatiaJacek Szydlowski/Forum

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Aldesa Construcciones Polska i Aldesa Construcciones. Wartość umowy wynosi 365 milionów złotych.

Wybudowany zostanie nowy odcinek drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym, po dwa pasy ruchu w obu kierunkach, wraz z pasem awaryjnym. Powstaną dwa węzły drogowe: Iskrzynia i Miejsce Piastowe. Węzeł Iskrzynia połączy drogę ekspresową S19 z drogą krajową numer 19 i drogą powiatową numer 1973R, natomiast węzeł Miejsce Piastowe stanowić będzie połączenie z drogą krajową numer 28.

Obecny na podpisaniu kontraktu wiceminister infrastruktury Rafał Weber powiedział, że niedługo kierowcy poznają efekty prac. Zapowiedział, że jeszcze w tym roku zostaną oddane do użytku pierwsze odcinki S19 na Podkarpaciu.

Cały polski odcinek Via Carpatii ma być gotowy w 2026 roku. Trasa ta będzie jednym z europejskich korytarzy północ - południe. Połączy Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Bułgarię, Rumunię oraz Grecję.


IAR/dad

Zobacz więcej na temat: via carpatia

Brytyjski poseł: Wielka Brytania powinna zaangażować się w Inicjatywę Trójmorza

13.09.2021 08:38
Wielka Brytania może i powinna zaangażować się w Inicjatywę Trójmorza, gdyż byłoby obustronnie korzystne – mówi poseł do Izby Gmin Daniel Kawczynski. Zapowiedział, że będzie zabiegał o to, by Wielka Brytania uzyskała w niej status specjalnego obserwatora.

Piotr Naimski: nie będziemy przedłużali kontraktu na gaz z rosyjskim Gazpromem

13.09.2021 11:12
Wszystko wskazuje na to, że 1 października w przyszłym roku do Polski będzie przesyłany gaz gazociągiem Baltic Pipe - powiedział w poniedziałek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Nie będziemy przedłużali kontraktu z rosyjskim Gazpromem - dodał.