X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Janów Podlaski: drugi dzień Narodowego Pokazu Koni Arabskich

10.08.2019 18:40
Ponad 100 klaczy i ogierów pochodzących z państwowych i prywatnych hodowli zaprezentowano podczas Narodowego Czempionatu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Prezentacja poprzedziła - zaplanowaną na jutro - 50. aukcję Pride of Poland. Imprezie patronuje prezydent Andrzej Duda. 
Audio
  • Ponad 100 klaczy i ogierów pochodzących z państwowych i prywatnych hodowli zaprezentowano podczas Narodowego Czempionatu Koni Arabskich w Janowie Podlaskim. Relacja Anny Orzeł (IAR)
Roczny ogier klasa IVA Pathos SK Janów Podlaski w Janowie Podlaskim podczas 50. - jubileuszowej - Aukcji Pride of Poland.
Roczny ogier klasa IVA Pathos SK Janów Podlaski w Janowie Podlaskim podczas 50. - jubileuszowej - Aukcji Pride of Poland. PAP/Wojtek Jargiło

Konie arabskie przetrwały dzięki polskim hodowcom. Ich zaangażowanie, praca i pasja sprawiły, że zwierzęta cenione są przez miłośników. Tomasz Chalimoniuk, prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych, organizator i pokazów, i aukcji mówi, że zwierzęta pochodzące z Polski cechuje wyjątkowa sylwetka, wytrzymałość i dzielność, dlatego są tak poszukiwane, a na aukcje do stadniny w Janowie Podlaskim przyjeżdżają kupcy z całego świata. 

W tym roku w licytacji wezmą udział hodowcy z 26 państw. Niedawno do ich grona dołączył także Marcin Gortat. Koszykarz jest właścicielem klaczy i ogiera. Opiekę nad zwierzętami powierzył trenerom z Janowa Podlaskiego. Sportowiec przyznaje, że na początku miał do tego jedynie biznesowe podejście, ale z czasem stało się to jego pasją. Dziś myśli o zakupie trzeciego konia, tym razem wyścigowego. 

W niedzielę odbędzie się 50, jubileuszowa aukcja Pride of Poland. Na sprzedaż wystawionych zostanie 21 koni. Impreza potrwa do najbliższego wtorku. 

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Janów Podlaski konie