Polskie Radio
Section05
konie

Wielkie święto jeździectwa. Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka na Cavaliada Tour

Program 1 Polskiego Radia oraz radiowa Trójka zaprosiły na relacje i specjalne audycje plenerowe z Cavaliada Tour - największych międzynarodowych zawodów jeździeckich w Polsce. Rywalizacja odbywała  się kolejno w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Sopocie oraz Krakowie. Szczegóły na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. Zaproszenia na wydarzenie można było zdobyć, słuchając Programu 1 Polskiego Radia i radiowej Trójki.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Trójka Cavaliada konie jeździectwo

Wielkie święto jeździectwa. Program 1 Polskiego Radia na Cavaliada Tour

Program 1 Polskiego Radia zaprosił na relacje i specjalne audycje plenerowe z Cavaliada Tour - największych międzynarodowych zawodów jeździeckich w Polsce. Rywalizacja odbywa się kolejno w czterech miastach: Warszawie, Poznaniu, Sopocie oraz Krakowie. Szczegóły na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia. Zaproszenia na wydarzenie można zdobyć, słuchając Programu 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Cavaliada konie jeździectwo CAVALIADA Tour

CAVALIADA Tour 2023. - Emocje rosną z każdą godziną - mówi dyrektor Jakub Patelka

Na warszawskim Torwarze trwa CAVALIADA Tour 2023. Ranga imprezy, decyzją Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, powróciła po czterech latach do trzech gwiazdek. Oznacza to, że odbędą się na niej aż trzy konkursy zaliczane do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Ale  oprócz zawodów organizatorzy przygotowali również inne atrakcje.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA CAVALIADA Tour Warszawa jeździectwo konie Piotr Firan Trójka

Sukcesy polskich koni arabskich czystej krwi. Tytuł Najlepszego Europejskiego Hodowcy dla stadniny w Janowie Podlaskim

Sukcesem koni arabskich czystej krwi polskiej hodowli, w tym koni ze spółek KOWR w Janowie Podlaskim i Michałowie, zakończył się Czempionat Europy w Bedizzole (Włochy). W sobotnich i niedzielnych klasach Czempionatu, polskie konie osiągnęły bardzo dobre wyniki, dzięki czemu hodowcy z dużymi nadziejami przystępowali do wyborów czempionów poszczególnych grup wiekowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA konie hodowla zwierząt Janów Podlaski KOWR

Międzynarodowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody na Służewcu – Warsaw Jumping

Do Warszawy przyjechało ponad siedemdziesięciu zawodników ze Starego Kontynentu z blisko dwustoma końmi, aby rywalizować łącznie w dziesięciu międzynarodowych konkursach. Wszystko to na warszawskim Służewcu, arenie międzynarodowych zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody – Warsaw Jumping. Do rywalizacji w finale europejskiego Pucharu Narodów zakwalifikowały się reprezentacje: Ukrainy, Francji, Belgii, Szwecji, Hiszpanii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Słowacji i Polski.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Michał Żołądkowski Krzysztof Łoniewski konie Raf Uzar Piotr Firan

Wyścig, jakiego nie było. Międzydyscyplinarne zmagania na "prostej"

Wyścigi typu "drag", czyli piekielnie szybka jazda po prostej, to doskonała okazja, aby sprawdzić nie tyle umiejętności kierowców, co możliwości samochodu. Zazwyczaj do rywalizacji stają podobne maszyny, ale tymr razem na starcie stanęły pojazdy z zupełnie innych bajek. Jedyne co je łączy, to piekielna moc… 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 wyścigi samochodowe konie szybkość Formuła 1 Max Verstappen

W Janowie Podlaskim sprzedano 14 arabów. Minister Telus: tegoroczna aukcja zakończyła się ogromnym sukcesem

- Tegoroczna aukcja Narodowego Pokazu zakończyła się ogromnym sukcesem, pokazując siłę polskiej hodowli koni arabskich czystej krwi - stwierdził minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Na aukcji Pride of Poland organizowanej w Janowie Podlaskim sprzedano 14 słynnych arabów za łączną kwotę ponad 2,1 miliona euro. Na poniedziałek zaplanowano Letnią Aukcję Koni Arabskich Summer Sale, podczas której wystawione będą 23 konie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konie Janów Podlaski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ewelina Gąciarska: przychodzi taki moment, że człowiek nie chce być dłużej emigrantem

Polska zawsze była i będzie moją ojczyzną, ale kiedy lecę na Islandię nie mam poczucia, że wyjeżdżam za granicę. Jednak w życiu emigracyjnym przychodzi taki moment, kiedy mówisz sobie, że to już, że dłużej nie chcesz być emigrantem. I wracasz do Polski – mówi Ewelina Gąciarska po powrocie z Islandii.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa rodzina Islandia rynek pracy Polonia konie Małgorzata Frydrych

5 najszybszych samochodów na świecie!

Są niesamowicie drogie i piekielnie szybkie. Dostarczają ogromnych emocji i rozbudzają wyobraźnie każdego fana motoryzacji. OTO 5 NAJSZYBSZYCH SAMOCHODÓW NA ŚWIECIE!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 bugatti bogactwo wyścigi samochodowe konie mechanika