Polskie Radio
Section05
Janów Podlaski

Sukcesy polskich koni arabskich czystej krwi. Tytuł Najlepszego Europejskiego Hodowcy dla stadniny w Janowie Podlaskim

Sukcesem koni arabskich czystej krwi polskiej hodowli, w tym koni ze spółek KOWR w Janowie Podlaskim i Michałowie, zakończył się Czempionat Europy w Bedizzole (Włochy). W sobotnich i niedzielnych klasach Czempionatu, polskie konie osiągnęły bardzo dobre wyniki, dzięki czemu hodowcy z dużymi nadziejami przystępowali do wyborów czempionów poszczególnych grup wiekowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA konie hodowla zwierząt Janów Podlaski KOWR

W Janowie Podlaskim sprzedano 14 arabów. Minister Telus: tegoroczna aukcja zakończyła się ogromnym sukcesem

- Tegoroczna aukcja Narodowego Pokazu zakończyła się ogromnym sukcesem, pokazując siłę polskiej hodowli koni arabskich czystej krwi - stwierdził minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Na aukcji Pride of Poland organizowanej w Janowie Podlaskim sprzedano 14 słynnych arabów za łączną kwotę ponad 2,1 miliona euro. Na poniedziałek zaplanowano Letnią Aukcję Koni Arabskich Summer Sale, podczas której wystawione będą 23 konie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konie Janów Podlaski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Konie arabskie a służby PRL. Monika Luft: do Reagana udało się dotrzeć m.in. dzięki ogierowi z Janowa Podlaskiego

- Hammer próbował przez lata dotrzeć do Ronalda Reagana, ale kończyło się to niepowodzeniami, mimo że z dotychczasowymi prezydentami miał bardzo dobry kontakt. Udała mu się ta sztuka dopiero w II kadencji prezydenta m.in. przez konia El Paso - powiedziała w Polskim Radiu 24 Monika Luft, autor książki "Arabska awantura".
Zobacz więcej na temat:  Janów Podlaski pieniądze komunizm PRL służba bezpieczeństwa HISTORIA fakty opinie ciekawostki Polskie Radio 24

Ponad 400 tys. euro z aukcji koni na warszawskim Służewcu

Ponad 362 tysiące euro ze sprzedaży 12 koni i 40 tysięcy euro za wydzierżawienie jednej klaczy - to kwoty, jakie udało się uzyskać w trakcie zimowej aukcji koni zorganizowanej na warszawskim Służewcu. Najwyższą wartość sprzedaży - 240 tysięcy euro - uzyskała klacz Adelita ze stadniny w Janowie Podlaskim. Z tej stadniny pochodzi też jedyna wydzierżawiona klacz - Pinga.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konie Warszawa regiony Janów Podlaski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

J. K. Ardanowski: należy przeprosić hodowców koni arabskich

- Sytuacja z hodowlą koni arabskich to jest pewnego rodzaju studium przypadku. Zwolnienie kilka lat temu dwóch dyrektorów wywołało histerię. Utytułowani ludzie zaczęli wieszczyć koniec hodowli koni arabskich w Polsce również zniechęcając kupców ze świata, żeby nie przyjeżdżali do Polski - powiedział w audycji "Sygnały dnia" minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jan Krzysztof Ardanowski Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi rolnictwo Janów Podlaski susza konie jeździectwo