X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Prezydent Brazylii odpowiada na krytykę

25.08.2019 09:26
Prezydent Brazylii nazwał "dezinformacją" krytyczne głosy dotyczące polityki rządu wobec pożarów pustoszących amazońskie lasy
Audio
  • Brazylijczycy manifestują w związku z pożarami amazońskich lasów [posłuchaj]
Jair Bolsonaro
Jair BolsonaroShutterstock/BW Press

Liczni światowi politycy zarzucają władzom największego kraju Ameryki Łacińskiej bezczynność wobec żywiołu. Jair Bolsonaro na swoim profilu społecznościowym zamieścił wystąpienie, w którym zapewnił, że Brazylia jest wzorem realizacji zasady zrównoważonego rozwoju. "Brazylia posiada nowoczesne prawo ochrony środowiska oraz Kodeks Leśny, który powinien służyć za wzór dla innych państw na świecie" - powiedział brazylijski prezydent. Odniósł się również do krytyków działań rządu centralnego: "Rozpowszechnianie danych i bezpodstawnych wiadomości w kraju i za granicą nie pomaga w rozwiązaniu problemu i wykorzystywane jest w celach politycznych oraz szerzy dezinformację" - powiedział. Reakcją międzynarodowych przywódców politycznych na nieefektywne - ich zdaniem - działanie brazylijskiego rządu wobec rekordowej liczby pożarów w lasach deszczowych Amazonii są między innymi groźba zablokowania umowy handlowej miedzy Unią Europejską a wspólnotą Mercosur czy nawet embargo na brazylijskie mięso. 

Premier Irlandii Leo Varadkar zapowiedział, że zagłosuje przeciwko umowie handlowej między Unią Europejską a Mercosurem, organizacją zrzeszającą państwa tworzące południowoamerykańską strefę wolnego handlu, jeśli Brazylia nie wywiąże się ze "zobowiązań środowiskowych". Fiński rząd, który obecnie sprawuje rotacyjną prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, wezwał do "pilnego" rozpatrzenia możliwości zawieszenia importu brazylijskiej wołowiny. Inni europejscy przywódcy, jak kanclerz Niemiec Angela Merkel czy brytyjski premier Boris Johnson, również opowiedzieli się za podjęciem działań, które miałyby zmusić Brazylię do ochrony lasów deszczowych.
Dzisiaj w Brazylii wszedł w życie dekret zezwalający na użycie wojska przy gaszeniu pozarów. Tylko w tym roku wybuchło ich w tym kraju blisko 80 tysięcy.

IAR/ks

Zobacz więcej na temat: Amazonia Brazylia