X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wesprzyj rodaków na Wschodzie. Wkrótce ruszy akcja "Polak z sercem"

02.11.2019 14:00
Akcję "Polak z sercem" już po raz drugi przeprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Ma ona na celu wesprzeć polskie środowiska na Białorusi i Ukrainie i pokazać, że nie jesteśmy obojętni na ich potrzeby, że mimo oddalenia pamiętamy, współczujemy i pomagamy.
Audio
  • Akcja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży "Polak z sercem". Rozmowa Marii Wieczorkiewicz [posłuchaj]
Konferencja poświęcona akcji Polak z sercem. Zdjęcie ilustracyjne
Konferencja poświęcona akcji "Polak z sercem". Zdjęcie ilustracyjneFoto: Biuro Prasowe Konferencji Episkopatu Polski

Akcja "Polak z sercem" adresowana jest do naszych rodaków na Białorusi i Ukrainie. 

Akcję, od 11 do 24 listopada, już po raz drugi przeprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Ma ona na celu wesprzeć polskie środowiska na Białorusi i Ukrainie i pokazać, że nie jesteśmy obojętni na ich potrzeby, że mimo oddalenia pamiętamy, współczujemy i pomagamy - powiedział Polskiemu Radiu dla Zagranicy, ksiądz Andrzej Lubowicki, generalny asystent Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Dorota Glica dodała, że w ubiegłym roku dzięki zbiórce zgromadzono ponad 11 ton produktów, przede wszystkim żywność i środki chemiczne, które zostały przekazane potrzebującym mieszkającym w obwodach grodzieńskim i lwowskim.

Dary trafiły również między innymi do Domu Polskiego w Barze, schroniska dla bezdomnych mężczyzn prowadzonego przez Braci Albertynów we Lwowie i Ośrodka Duszpasterstwa Archidiecezji Lwowskiej w Brzuchowicach.

W tym roku, na prośbę prowadzących polskie świetlice na Białorusi, będą zbierane także materiały papiernicze, biurowe i gry, które pomogą w wyposażeniu i sprawnym funkcjonowaniu tych placówek.

Partnerami akcji są: Caritas Lwów oraz Caritas Grodno, które będzie wspomagać KSM za granicą; Caritas Polska, która uruchomi tzw. sms charytatywny, dla chcących tą formą wesprzeć akcję, Radio Warszawa oraz Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Patronat nad akcją ma także Polskie Radio dla Zagranicy. O akcji "Polak z sercem", z jej organizatorami Dorotą Glicąksiędzem Andrzejem Lubowickim z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, rozmawiała Maria Wieczorkiewicz.

Jak można włączyć się w akcję:

Od 11 do 24 listopada można podarować artykuły spożywcze, chemiczne i papiernicze (zbiórki w parafiach, sklepach i szkołach). Miejsca zbiórki pojawią się na stronie www.ksm.org.pl

Do 30 czerwca 2020 roku można wziąć udział w zbiórce on-line: https://fanimani.pl/zbiorka/polak-z-sercem. Można też wysłać sms o treści „KRESY” pod numer 72052 (koszt to 2,46 zł z VAT)

Więcej informacji na stronie: www.ksm.org.pl (zakładka Polak z sercem).