X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Wilnie wynajętą żywą choinkę dostarczy kurier na rowerze

07.12.2019 11:47
W Wilnie jeden ze sklepów internetowych zaoferował w tym roku wynajem naturalnych choinek w doniczkach. Drzewka dostarczane są przez kurierów na rowerach.
Audio
  • W Wilnie wynajętą żywą choinkę dostarczy kurier na rowerze. Relacja Kamila Zalewskiego
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneShutterstock/Happy Hirtzel

Jest to oferta skierowana do osób, które nie wiedzą, co po świętach Bożego Narodzenia zrobić z choinką. Po raz pierwszy sklep żywe drzewka wynajmował przed rokiem. Jego współwłaściciel, Lukas Litvinas, mówi, że mimo iż tegoroczny sezon dopiero się rozpoczyna, to liczba wynajmowanych choinek jest dwukrotnie wyższa niż rok temu. "Ludziom podoba się pomysł, że po Bożym Narodzeniu zabieramy drzewka i się o nie troszczymy" - mówił w jednym z litewskich portali internetowych.

Pomysłodawcy tej usługi postanowili, że po świętach choinki będą ponownie zasadzane. Właściciele sklepu postanowili też zaoferować w pełni przyjazny środowisku sposób dostarczania drzewek. Lukas Litvinas chwali się, że jako pierwsi w Wilnie i na Litwie dostarczają choinki rowerami, do których została zaprojektowana specjalna przyczepka.

IAR/dad