X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Jan Dziedziczak nowym pełnomocnikiem rządu ds. Polonii

19.12.2019 17:35
Poseł i były wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak został powołany przez premiera na pełnomocnika rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i została połączona z przedświątecznym spotkaniem z młodzieżą polonijną.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska ma jeszcze lepiej służyć Polonii i Polakom za granicą (IAR)
. Premier RP Mateusz Morawiecki oraz poseł PiS Jan Dziedziczak, który został powołany na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Polonii i Polaków w KPRM w Warszawie.
. Premier RP Mateusz Morawiecki oraz poseł PiS Jan Dziedziczak, który został powołany na stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Polonii i Polaków w KPRM w Warszawie.Fot.:PAP/Leszek Szymański

Jan Dziedziczak jako pełnomocnik w randze sekretarza stanu w KPRM ma między innymi koordynować działania administracji rządowej w tym obszarze, a w szczególności organizować różnorodne formy wsparcia dla organizacji i środowisk polonijnych. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska ma jeszcze lepiej służyć Polonii i Polakom za granicą.

- Polska jest wszędzie tam, gdzie są Polacy - mówimy Polonia, Polacy za granicą - wszyscy, którzy czasem nawet nie tak świetnie mówią po polsku, ale czują się Polakami, są dla nas nimi. Będziemy robić wszystko jako rząd, żeby łączność Polaków z Polską, gdziekolwiek oni są, na wschodzie, czy na zachodzie, była jak najbardziej ścisła - podkreślił szef rządu.

Z kolei Jan Dziedziczak podziękował młodzieży polonijnej i wychowawcom za wizytę w Polsce. Dodał, że są oni nieoficjalnymi ambasadorami naszego kraju w innych częściach świata. - Polska ma oczywiście oficjalną dyplomację, ma ambasadorów i konsulów, ale tak naprawdę każdy Polak poza granicami jest reprezentantem Polski. To na podstawie kontaktu z wami inni wyrabiają sobie opinie o tym kim jest Polak. To ogromny przywilej, ale też odpowiedzialność i bardzo wam dziękuję, że wspaniale tę rolę wypełniacie - mówił Jan Dziedziczak.


Posłuchaj
00:27 10141568_2.mp3 Jan Dziedziczak podziękował młodzieży polonijnej i wychowawcom za wizytę w Polsce (IAR)

 

Nowy pełnomocnik powiedział, że współpraca Polski i rodaków za granicą powinna być realizowana na zasadach partnerskich, a nie być postrzegana jako kłopot. W jego ocenie nadrzędnym celem dla wszystkich powinno być dobro naszej ojczyzny.

Przy okazji przypomniał, że z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy trzy lata temu wprowadzono legitymacje dla uczniów i nauczycieli polonijnych uprawniające do ulg w Polsce na takich samych warunkach jak dla osób mieszkających w kraju. Dodał też, że budżet państwa na sprawy związane z Polonią w ostatnich prawie się podwoił.

W spotkaniu w KPRM wzięła udział młodzież z Polskiej Szkoły Społecznej przy Związku Polaków na Białorusi imienia Króla Stefana Batorego w Grodnie, Szkoły-Przedszkola "Wilia" z Wilna na Litwie oraz uczniowie z Ukrainy z Polonijnego Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego "Klasyk" w Warszawie. Podczas wydarzenia jego uczestnicy zaśpiewali kolędy i wspólnie z przedstawicielami rządu udekorowali choinkę.

IAR/dad