X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina żegna ofiary zestrzelonego nad Teheranem Boeinga

19.01.2020 17:18
Ciała 11 ofiar, obywateli Ukrainy, którzy zginęli w katastrofie ukraińskiego Boeinga 737-800 pod Teheranem, zostały przewiezione z Iranu na podkijowskie lotnisko w Boryspolu. Ogółem w katastrofie zginęło 176 osób.
Audio
  • Na Ukrainie odbyły się uroczystości żałobne ofiar zestrzelonego samolotu. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Części ukraińskiego samolotu zestrzelonego przez irańskie wojsko
Części ukraińskiego samolotu zestrzelonego przez irańskie wojsko AA/ABACA/PAP/Abaca

Ceremonia odbyła się na płycie lotniska oraz w jednym z terminali. Były obecne rodziny oraz bliscy zabitych: pracownicy Ukraińskich Linii Lotniczych, których samolot został zestrzelony, między innymi, piloci, stewardesy i stewardzi. Nie kryli oni łez wzruszenia. Do Boryspola przybyli też przedstawiciele władz, wśród nich prezydent Wołodymyr Zełenski i premier Ołeksij Honczaruk. Nie było przemówień. Żołnierze na płycie lotniska trzymali flagi krajów, których obywatele zginęli w katastrofie: Iranu, Kanady, Szwecji, Afganistanu i Wielkiej Brytanii.

8 stycznia irańska obrona przeciwlotnicza omyłkowo zestrzeliła nad Teheranem Boeinga 737-800 ukraińskich linii lotniczych. Samolot leciał z irańskiej stolicy do Kijowa. Zginęło 176 osób. Największą grupę stanowili obywatele Iranu - 82 osoby. Ukraińców na pokładzie było 11 - 2 pasażerki i 9 członków załogi.

Władze w Teheranie przyznały się do zestrzelenia samolotu, trzy dni po katastrofie. Wbrew wcześniejszym informacjom płynącym z Iranu, tamtejsze władze nie zdecydowały jeszcze, czy przekazać czarne skrzynki na Ukrainę bądź do Francji, czy przeanalizować je na miejscu.

Władze w Kijowie podkreślają, że chcą pełnego wyjaśnienia okoliczności katastrofy oraz ukarania winnych. Dziś przypomniał o tym w swoim wpisie w jednym z portali społecznościowych sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Danyłow.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Ukraina Teheran