X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Wilno rezygnuje z używania plastikowych opakowań

25.01.2020 10:52
Wilno wprowadza zakaz używania plastikowych opakowań na miejskich imprezach. Nowe rozwiązanie wejdzie w życie od marca.
Audio
  • Wilno wprowadza zakaz używania plastikowych opakowań. Materiał Kamila Zalewskiego
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneshutterstock.com/ARIMAG

Wileńska rada miejska poinformowała, że jednorazowych naczyń z tworzyw sztucznych nie będzie można używać podczas imprez, które będą organizowane na terenie miasta. Nowe rozwiązanie ma pomóc zmniejszyć ilość odpadów w stolicy Litwy oraz - jak podkreślają radni - nauczyć mieszkańców miasta odpowiednio nimi gospodarować. Wilno nie jest pierwszym miastem na Litwie, które wprowadza zakaz używania plastikowych opakowań na miejskich imprezach. Wcześniej podobne rozwiązania przyjęły rady miejskie Poniewieża i miejscowości Janiszki w rejonie szawelskim. W ubiegłym roku również radni stolicy Estonii -Tallina - podjęli taką decyzję.

Oprócz tego na Litwie od kilku lat funkcjonuje system kaucji za opakowania zrobione z aluminium, plastiku czy szkła. Do cen napojów doliczana jest opłata w wysokości 10 eurocentów. Pieniądze można odzyskać wrzucając opakowania do specjalnych butelkomatów, które znajdują się we wszystkich dużych sklepach w całym kraju. Tylko w ubiegłym roku na Litwie zwrócono ponad 600 milionów plastikowych i szklanych butelek, oraz puszek.

Od przyszłego roku zakaz sprzedaży i używania jednorazowych wyrobów z tworzyw sztucznych będzie obowiązywał na terenie całej Unii Europejskiej.

IAR/dad

Zobacz więcej na temat: Wilno Plastic