X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

MSZ odradza wszelkie podróże do prowincji Hubei w Chinach

28.01.2020 10:49
Polska służba konsularna aktywnie uczestniczy w unijnych rozmowach na temat ewakuacji Polaków z Wuhan - poinformowało Polskie Radio Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. Obecnie trwają rozmowy z chińskimi władzami dotyczące sposobu ewakuacji obywateli Unii Europejskiej, w tym grupy Polaków, z objętego kwarantanną i zakazem wyjazdów Wuhan. Dziś z miasta ewakuowanych zostanie część obywateli Stanów Zjednoczonych.
Audio
  • Polska służba konsularna aktywnie uczestniczy w unijnych rozmowach na temat ewakuacji Polaków z Wuhan - poinformowało Polskie Radio Biuro Rzecznika Prasowego MSZ. Materiał Tomasza Sajewicza z Chin (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/JUSTIN LANE

Polskie MSZ poprzez służby konsularne uczestniczy w rozmowach prowadzonych zarówno w Pekinie jak i w innych europejskich stolicach. Rozmowy z chińskim resortem dyplomacji koordynowane są przez urzędników delegatury Unii Europejskiej w Pekinie.

MSZ zapewnia, że polskie służby konsularne pozostają w stałym kontakcie z przebywającymi w Wuhan Polakami. Wcześniej MSZ podało, że w tym mieście i jego okolicach przebywa około 30 naszych obywateli.

Tymczasem we wtorek z Wuhan do Stanów Zjednoczonych ewakuowanych ma być 230 obywateli USA. Specjalny samolot przyleci do Wuhan po rodziny i pracowników zamkniętego amerykańskiego konsulatu w tym mieście. Na pokład zabrane zostaną też osoby nie będące urzędnikami, z grup podwyższonego ryzyka zakażenia koronawirusem.

Posłuchaj
00:43 10200386_1.mp3 106 osób zmarło już w Chinach wskutek zarażenia koronawirusem - podała chińska Narodowa Komisja Zdrowia. Zakażonych jest ponad 4500 osób. To wzrost o ponad 50% w stosunku do wcześniejszych danych - materiał Tomasza Sajewicza (IAR)

 

Most powietrzny z Wuhan zorganizuje też m.in. Francja i Japonia.

IAR/dad