X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

W Chinach rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem

13.02.2020 16:15
Gwałtowny wzrost danych dotyczących zarażeń koronawirusem w Chinach. Do tej pory z przyczyny zainfekowania patogenem zmarło tam 1500 osób. W objętej epidemią koronawirusa chińskiej prowincji Hubei przebywa jeden Polak
Audio
  • Coraz więcej zarażonych koronawirusem. Relacja Przemysława Pawełka [POSŁUCHAJ]
W Chinach trwa epidemia koronawirusa. Zdjęcie ilustracyjne
W Chinach trwa epidemia koronawirusa. Zdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/ALEX PLAVEVSKI

Liczbę zarażonych szacuje się na 60 tysięcy, z czego 48 tysięcy to mieszkańcy samej prowincji Wuhan. Jest to prawie 15 tysięcy więcej niż wczoraj. Chińskie władze tłumaczą, że skok w statystykach zakażeń wiąże się z nową metodologią w kwalifikacji chorych.

Według oficjalnego przekazu tak duży wzrost zakażeń w ciągu 24 godzin ma być wynikiem zmiany metodologii w ocenie zarażeń. Chińskie media tłumaczą, że w liczbie 15 tysięcy nowych pacjentów ujęto także lżejsze przypadki oraz osoby z objawami zakażenia, ale wciąż nieobjęte testami. Te zapewnienia budzą poważne wątpliwości lekarzy i epidemiologów. Pojawiają się pytania o wiarygodność statystyk podawanych przez chińskie władze. Tymczasem liczba ofiar śmiertelnych - według danych oficjalnych za wczoraj - wzrosła o 242 osoby. To rekordowa liczba i, jak zwracają uwagę specjaliści, tego wzrostu nie można tłumaczyć korektą w metodologii statystyk.

W objętej epidemią koronawirusa chińskiej prowincji Hubei przebywa jeden Polak, który nie zgodził się ewakuację - poinformował w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia wiceminister Waldemar Kraska. "Stan tego Polaka jest dobry, nie zgłasza żadnym dolegliwości, ani objawów infekcji. Według danych MSZ w Chinach obecnie przebywa od 600 do 1000 Polaków. Żaden się nie zgłosił do konsulatów z problemami zdrowotnym - dodał wiceminister. 

W Polsce w badaniach laboratoryjnych nie wykryto koronawirusa. Z powodu podejrzenia zakażeniem tym patogenem hospitalizowano 18 osób, w tym jednego obywatela Chin. 30 osób przebywa na obserwacji w Wojskowym Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Pobranie od nich próbki były przebadane trzykrotnie, za każdym razem w żadnej próbce nie wykryto koronawirusa. Prawdopodobnie w tym tygodniu lekarze podejmą decyzję, czy będą oni mogli opuścić szpital.

W całej Polsce objętych nadzorem epidemiologicznym są 1643 osoby.


IAR/pp

Zobacz więcej na temat: koronawirus Chiny WHO