Polskie Radio
Section05
WHO

Koronawirus w Europie. Najwięcej osób zmarło w Wielkiej Brytanii

Według oficjalnych statystyk, najwięcej ofiar Covid-19 było dotąd w Wielkiej Brytanii - 127 100, choć tam sytuacja - w przeciwieństwie do wielu innych krajów - szybko się poprawia w miarę postępów w szczepieniach. Ponad 100 tys. zgonów zakażonych osób stwierdzono także we Włoszech (114 612) i Rosji (103 263). Polska, gdzie do poniedziałku zmarło 58 48 jest w tym zestawieniu na siódmym miejscu. 
Zobacz więcej na temat:  Europa ŚWIAT koronawirus COVID-19 śmierć pandemia WHO

Małgorzata Bonikowska: sprawy zdrowia publicznego trzeba wynieść poza bieżącą politykę

Przywódcy ponad 20 państw i Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poparli pomysł stworzenia międzynarodowego traktatu, który pomógłby światu uporać się z przyszłą pandemią. Pod listem w tej sprawie podpisali się m.in. prezydent Francji, kanclerz Niemiec i premier Wielkiej Brytanii, a z pomysłem wyszedł szef Rady Europejskiej Charles Michel.
Zobacz więcej na temat:  pandemia WHO Magdalena Skajewska koronawirus

"Sytuacja jest pod kontrolą". WHO komentuje doniesienia o skutkach ubocznych AstraZeneki

Światowa Organizacja Zdrowia oświadczyła, że nie ma powodów, by wstrzymywać podawanie szczepionki firmy AstraZeneka. To reakcja na wcześniejszą decyzję kilku krajów, które wstrzymały szczepienia po informacjach o zakrzepach krwi u pacjentów. WHO zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą i podkreśla, że nie ma dowodów, iż zakrzepy to wynik szczepienia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT WHO Światowa Organizacja Zdrowia szczepionka szczepienia koronawirus pandemia COVID-19