Polskie Radio
Section05
WHO

Problem depresji narasta w pandemii. Ekspert: ludzie są psychicznie wyczerpani

- Światowa Organizacja Zdrowia wskazywała, że gdzieś za 10 lat możemy mieć depresję jako już tę czołową chorobę, z którą zmaga się ludzkość. Ja myślę, że to nie jest kwestia 10 lat, ale kilku lat najdalej, a być może nawet tego roku - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Morawska-Borowiec, prezes Fundacji "Twarze depresji". Gościem audycji był także aktor Piotr Zelt, od lat zmagający się z depresją.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Drozda depresja społeczeństwo pandemia Koronawirus w Polsce zdrowie choroba piotr zelt WHO Światowa Organizacja Zdrowia POLSKA

Pandemia najważniejszym wydarzeniem roku. 12 miesięcy temu Chiny poinformowały o nowym wirusie

Pandemia koronawirusa była najważniejszym wydarzeniem kończącego się roku na świecie. Dzisiaj mija rok od pierwszego zgłoszenia bliżej nieznanego wówczas patogenu do Światowej Organizacji Zdrowia przez Chiny. W następnych miesiącach wirus rozprzestrzenił się na wszystkie kontynenty.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT pandemia koronawirus WHO Światowa Organizacja Zdrowia COVID-19 szczepionka szczepienia Chiny

Czy powinniśmy bardziej się bać nowej odmiany koronawirusa? Znamy opinię ekspertów WHO

Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że nie ma powodów do większego niepokoju z powodu ujawnionej w Wielkiej Brytanii nowej odmiany koronawirusa. WHO poinformowało, że brytyjskie władze sanitarne na bieżąco przekazują organizacji wszystkie dostępne informacje. Wiele wskazuje na to, że wchodzące na rynek szczepionki są w stanie pokonać nową odmianę wirusa.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus WHO pandemia COVID-19 zdrowie ŚWIAT Europa

Nowa mutacja koronawirusa, która szybciej się rozprzestrzenia. Zobacz, co jeszcze o niej wiemy

W Wielkiej Brytanii wykryto nowy wariant koronawirusa, który - jak się uważa - rozprzestrzenia się szybciej niż ten znany do tej pory. W związku z tym kilka krajów europejskich, m.in. Holandia, Belgia, Włochy i Austria, zawiesiło lub zapowiedziało zawieszenie komunikacji lotniczej z Wielką Brytanią. Co wiemy o nowej mutacji?
Zobacz więcej na temat:  koronawirus WHO pandemia COVID-19 zdrowie ŚWIAT Europa Wielka Brytania