Polskie Radio
Section05
WHO

Sport za kierownicą, czyli ćwiczenia w podróży

Długie godziny spędzane za kierownicą nie sprzyjają aktywności fizycznej - na jej deficyt w szczególny sposób narażeni są kierowcy zawodowi. Dziś o tym, jak radzić sobie z siedzącym trybem życia i co zrobić, aby mimo niewymagającej ruchu pracy utrzymać organizm we właściwej kondycji.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja ćwiczenia zdrowie bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze drogi WHO kierowca kierowcy

Ponad rok po ataku na Ukrainę w organizacjach międzynarodowych wciąż zasiadają Rosjanie

Ponad rok od rozpoczęcia pełnowymiarowej inwazji na Ukrainę Rosjanie wciąż zasiadają w strukturach organizacji międzynarodowych. Należą do nich m.in. Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości (MTS), czy Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA). Niepokój budzi też obecność Rosjan w Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO). Ukraina obawia się, że WMO przekazuje Rosji precyzyjne dane pogodowe, mogące ułatwiać planowanie ataków na ukraińskie pozycje.
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojna na Ukrainie Ukraina WHO MKOl

Co z odpornością na warianty COVID-19? Omikron "szaleje" w Chinach, w USA wykryto podwariant XBB.1.5

Duża fala infekcji w zamieszkanych przez 1,4 mld ludzi Chinach wywołuje obawy o potencjalne mutacje koronawirusa. Tymczasem w USA na coraz większą skalę szerzy się nowy podwariant Omikrona XBB.1.5, uznawany za bardziej zaraźliwy, a według specjalisty z Uniwersytetu Minnesoty jest to "prawdopodobnie najgorszy podwariant, z jakim mierzy się teraz świat".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT WHO koronawirus wirus zdrowie COVID-19

Duży wzrost liczby zakażeń w Unii. WHO jednoznacznie o siódmej fali koronawirusa

Kolejna fala pandemii COVID-19 pojawiła się w wielu krajach Unii Europejskiej, m.in. we Francji i Niemczech, a za wzrost zakażeń odpowiadają subwarianty omikronu - BA.4 i BA.5. Po kilku miesiącach spadków liczba nowych infekcji na całym świecie wzrosła czwarty tydzień z rzędu - przekazała Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska pandemia COVID-19 koronawirus omikron WHO zdrowie społeczeństwo