X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Ukraina walczy z koronawirusem. Zamykane miejscowości, przepełnione szpitale

21.04.2020 13:43
W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa podjęto decyzję o zamknięciu wjazdu i wyjazdu z kilku miejscowości na Ukrainie. Władze Iwano-Frankiwska informują o przepełnionych szpitalach, a w obwodzie odeskim na południu kraju zamknięto szpital na kwarantannę.
Audio
  • Na Ukrainie wykryto ponad 400 nowych zakażeń koronawirusem. Władze oceniają, że szczyt zachorowań nastąpi na początku przyszłego miesiąca. O szczegółach Paweł Buszko (IAR)
Kobieta nosząca ochronną maskę na twarz przechodzi przez puste centrum Kijowa
Kobieta nosząca ochronną maskę na twarz przechodzi przez puste centrum Kijowa PAP / EPA/ SERGEY DOLZHENKO

Od wtorku zamknięty jest wjazd i wyjazd z liczącego ok. 8 tys. mieszkańców miasta Poczajów w obwodzie tarnopolskim. W miasteczku znajduje się Ławra Poczajowska, gdzie nocą z soboty na niedzielę, mimo obowiązujących w kraju ograniczeń, zgromadziło się na liturgii paschalnej ok. 300 osób, które nie zachowywały między sobą odpowiedniego odstępu, a część z nich nie miała na sobie maseczek ochronnych.

- Prosimy mieszkańców Poczajowa, by natychmiast wrócili do miasta i zostawali w domach, a gości prosimy o opuszczenie Poczajowa - zaapelował przedstawiciel lokalnych władz Wiaczesław Onyszkewycz.

Sytuacja "staje się krytyczna"

Według stanu na poniedziałkowy wieczór w miasteczku w ciągu poprzedniej doby potwierdzono 13 przypadków zakażenia koronawirusem. Od wtorku do miasta może wjechać jedynie posiadający odpowiednią przepustkę transport specjalny, konieczny do funkcjonowania miasta. Onyszkewycz ocenił, że sytuacja "staje się krytyczna".

Od reszty kraju odcięto także wioskę Wysokopillia w obwodzie charkowskim - pisze agencja Unian. W miejscowości zmarły dwie osoby chore na Covid-19. Unian przekazuje, powołując się na policję, że przekopano wszystkie drogi gruntowe, by mieszkańcy nie wyjechali ze wsi, omijając ustawiony punkt kontrolny. Wjazd i wyjazd ze wsi odbywa się za okazaniem przepustki. Według agencji zainfekowana kobieta była w cerkwi i kontaktowała się z wieloma ludźmi.

Policyjne punkty kontrolne, przekopane drogi gruntowe

Telewizja Hromadske informuje, powołując się na miejscowe władze, że ograniczono także wjazd i wyjazd ze wsi Warwariwka w obwodzie ługańskim na wschodzie kraju. Na drodze ustawiono policyjne punkty kontrolne, a drogi gruntowe przekopano - wyjaśniono. Do wioski mogą wjeżdżać jedynie pracownicy medyczni i pracownicy służb socjalnych oraz dostawcy żywności. Mieszkańcy mają pozostać w domach w samoizolacji.

W Podilsku w obwodzie odeskim, gdzie odnotowano 37 przypadków zakażenia, zamknięto na dwutygodniową kwarantannę szpital miejski w związku z dużą liczbą infekcji wśród personelu medycznego. Otoczenie placówki ma zostać zdezynfekowane - zapowiedział Maksym Kucyj, szef Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Przestrzegania obowiązujących restrykcji w mieście ma pilnować Gwardia Narodowa - podają media.

Z regionów napływają także informacje o przepełnionych szpitalach. Rusłan Marcinkiw, mer Iwano-Frankiwska, gdzie odnotowano najwięcej zgonów na Covid-19 w kraju (37), napisał we wtorek na Facebooku, że miejskie szpitale są przepełnione, a stan 15 pacjentów w nich hospitalizowanych jest oceniany jako ciężki. W obwodzie iwano-frankowskim wykryto 556 infekcji.

Ogółem w kraju potwierdzono 6125 zakażeń. 161 osób chorych na Covid-19 zmarło.


IAR/PAP/dad