X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Redakcja Polska

Polscy medycy wrócili z Kirgistanu, gdzie pomagali walczyć z koronawirusem

11.05.2020 13:01
Lekarze, pielęgniarze i ratownicy dzielili się ze swoimi kirgiskimi kolegami doświadczeniami, zdobytymi podczas pobytu w Lombardii  
Audio
  • Polscy medycy wrócili z Kirgistanu, gdzie pomagali walczyć z koronawirusem - relacja Ewy Plisieckiej
Polscy medycy z misją w Lombardii i Kirgistanie
Polscy medycy z misją w Lombardii i KirgistanieFoto: pixabay.com

Zespół polskich lekarzy, pielęgniarzy i ratowników, który zdobywał doświadczenie w walce z koronawirusem w Lombardii niedawno wrócił z misji w Kirgistanie. Wdrażano tam procesy lecznicze i organizacyjne pod patronatem Światowej Organizacji Zdrowia, która zwróciła się do Medycznego Zespołu Ratunkowego Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej o pomoc dla potrzebujących wsparcia krajów, gorzej wyposażonych do walki z wirusem. Polscy medycy udzielali konsultacji medycznych, wskazywali jak zapobiegać zakażeniom i  jak opiekować się pacjentami.

Naszym kolegom-medykom z Kirgistanu przekazywaliśmy wiedzę jaką zdobyliśmy podczas misji we Włoszech – mówi dr Michał Madeyski, koordynator Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM. Przez 10 dni w Lombardii pracowała grupa 15 polskich lekarzy, pomagających w walce z epidemią.

Lekarze w Kirgistanie nie mieli tego rodzaju doświadczeń w leczeniu COVID-19, jakie zdobyli Polacy we Włoszech, dlatego informacje uzyskane od polskich medyków pozwoliły im na wprowadzenie ulepszeń w opiece nad chorymi i w zabezpieczeniu personelu medycznego. - Naszym celem było wsparcie merytoryczne, by uchronić sytuację w Kirgistanie przed ewentualną katastrofą  – mówi Marcin Gałkiewicz, ratownik medyczny Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM

W misji do Kirgistanu uczestniczyło  około 10 lekarzy, ratowników medycznych i pielęgniarzy, którzy pracowali na oddziałach intensywnej terapii.


IAR/ep