Polskie Radio
Section05
lekarz

Reformy służby zdrowia. Jakie priorytety?

Wśród priorytetów rządu na drugą połowę kadencji znajduje się ukończenie reformy służby zdrowia. Z ważnych ustaw zaś zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do osiągnięcia poziomu 6 proc. PKB. O najważniejszych zmianach w tej dziedzinie mówił  gość Polskiego Radia 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych oraz rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  pkb lekarz NFZ służba zdrowia

"Pacjenci pokochali umawianie się na wizyty przez internet"

- Pacjenci czekają na rozwiązania z obszaru e-zdrowia i - jeśli tylko to możliwe - bardzo chętnie z nich korzystają. Zapisują się online na wizyty, odbierają wyniki badań, szukają świadczeniodawców, szukają deficytowych leków. Pacjenci są w internecie – powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewa Borek (My Pacjenci). Odniosła się w ten sposób do raportu o oczekiwaniach wobec e-medycyny, którego prezentacja odbyła się w poniedziałek.
Zobacz więcej na temat:  lekarz NFZ medycyna służba zdrowia internet

Rada Dialogu Społecznego. Rozmowy o ochronie zdrowia

Zmiany w Radzie Dialogu Społecznego. Przewodnictwo w jej pracach objęła strona rządowa w osobie Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Jak podkreślała w Gorącym Temacie Anna Grabowska, publicystka Polskiego Radia 24, a także ekspertka RDS, podczas poniedziałkowego spotkania Rady – w którym wzięli m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło – zajmowano się jednak nie tylko kwestiami organizacyjnymi, ale także ściśle merytorycznymi.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rada Dialogu Społecznego lekarz protest zdrowie

Służba zdrowia: Lekarze rezydenci zakończyli głodówkę

Strajkujący od 2 października lekarze rezydenci zrezygnowali z protestu głodowego, zapowiadając jednocześnie inne, ostrzejsze formy protestu, których kulminacji należy spodziewać się w styczniu i lutym przyszłego roku. O sprawie mówili w Polskim Radiu 24 lek. med. Michał Sutkowski z Warszawskich Lekarzy Rodzinnych i dr Stanisław Maksymowicz z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  lekarz służba zdrowia Ministerstwo Zdrowia Konstanty Radziwiłł

"Radziwiłł nie przyczynił się do reform, których oczekują ludzie"

 - Są plusy i minusy dotychczasowych dwóch lat rządów PiS. Jeśli chodzi o plusy to jest to przekonanie Polaków, że zmiany są możliwe. To zasługa m.in. programu 500 Plus. Jeśli chodzi o minusy, jest to reforma zdrowia. Minister Konstanty Radziwiłł nie przyczynił się do reform, których oczekują ludzie – powiedziała w Polskim Radiu 24 Magdalena Piejko z Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd Beaty Szydło Beata Szydło lekarz protest